11 Eylül 2018 20:13   şikayet Et
emreires

Boyun Tasması?
Yarın 2.5 aylık bir rottweiler yavrusu sahipleneceğim. Bildiğiniz üzere ırk olarak iri yapıdalar ve koruma içgüdüleri oldukça fazla. Bazı yerlerde boyun tasması ile gezdirmenin uygun olmayacağı, ani çekiştirmelerde köpek güçlü olduğu için tasmanın nefes borusunu ezebileceğini okudum. Zarar görmesini istemiyorum. Bazı yerlerde ise kesinlikle büyük ırk köpeklerin boyun tasması ile gezdirilmesi gerektiği yazıyor.

Siz forum üyeleri ne düşünüyorsunuz?

Gelen Cevaplar
11 Eylül 2018 20:26
turanlupi19

bizim köpeklere fotoda bakabilirsiniz biri çok sürüklüyor bizi yolda giderken ufak ama çok güçlü.Bir gün biranda öksürmeye başladı ama hiç durma öksürüyodu hemen acilen götürdük bi röntgen çekildi meger boyun tasması köpegin boynunu içerden şekil almış ondanmış.Allahdan zamanında farketmişiz doktor oan bel tasması taktı iki günde düzeldi.sakın denemeyin ama boynunda her ihtimale karşı tasma olsun belki bi olay olur çekmek zorunda kalırsınız.mesela dün otların içinden ne yapsak çıkmıyordu boynundakinden tutup çektik yoksa ot genzine kaçacaktı.

Alıntı Yaparak Cevapla   

11 Eylül 2018 20:38
emreires

Valla ne yapsak bilemedim herkes ayrı bir şey diyor...

Alıntı Yaparak Cevapla   

12 Eylül 2018 22:17
sibelizma

Merhaba benim 2 köpeğim var onlarda çekiştiriyor bundan kullanabilirsiniz.
https://www.hepsiburada.com/trixie-uzman-kopek-egitim-tasmasi-m-27cm-p-PTDBM13003?magaza=Petzz%20Shop&wt_gl=cpc.nelk.petshop.pla&gclid=CjwKCAjw8uLcBRACEiwAaL6MSYl5J46LaXaVgzmx5OXd7ZT9fHoY7-qfVV-iwDmwBYNmTfzRgrAROBoC71EQAvD_BwE 

çekmeyi önlüyor.

Alıntı Yaparak Cevapla   

13 Eylül 2018 01:54
banbis

Boyun tasması hiç bir köpeğe takılmamalı bence. Boyun çok yaşamsal bir bölge, agresif bir köpek değilse göğüs tasması kullanın hem kontrolü de daha kolay

13 Eylül 2018 01:54 tarihinde düzenlenmiş. | Alıntı Yaparak Cevapla   

13 Eylül 2018 02:08
turanlupi19

agresif köpek bile olsa kullanmayın bir hafda kullandım köpegimin boynu içerden egrildi röntgende gördüm gözlerime inanamadım asıl agresiflere takılmaz.Bir köpegim var oda çok sakin yolda giderken sanki gezdirme ipi elimde yok gibi ona bile bogaz tasması taktıgımda bi müddet sonra öksürüyor ama bele geçtim geçeli ikisindede öksürme yok.ha insan boynu ha onlarınki sistem aynı kendimize takılsa ne hissedersek öyle.


Alıntı Yaparak Cevapla   

15 Eylül 2018 20:29
fluexible

Benim köpeğim bağlı duruyo. Bağlıyken boyun tasmasi kullanmamda bi sorun var mı?

Dolaşırken kullanmak için göğüs tasması almıştım. Takarken paramparça etti :/

Alıntı Yaparak Cevapla   

16 Eylül 2018 19:27
sibelizma

Göğüs tasmasını bağlı dururken parçalamaz yada sıyıramazsa kullanılabilir ama aksi durumda mecbur boyun tasması kullanılmak zorunda sanırım. Ama bence bağlamak yerine etrafı kapalı bir alan yapsanız hem strese girmez hemde bağda durması gerekmez.

(1 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

25 Eylül 2018 15:22
girnekar

Sokakta yürüme eğitimi verirsen seni çekiştirme derdi olmaz.Benimde 3bucuk aylık bir oğlum var rotwieler cinsi. Şuanda yanından ayrılmıyor yürürken hatta tasmasız dolastiginda başka köpeklerle oyun oynarken bile çağırınca geliyor. Hicbirzaman boyun taşması kullanmanı önermem vücut tasmasi en iyisi biraz büyüdükten sonra eğitim tasmasi kullanabilirsin kısa bir dönem.

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

5 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar