28 Şubat 2014 14:59   şikayet Et
safagokhann

camurun kalmasi sorun yaratirmi
Kopegim bahcede kaliyo ve ister istemez camur kuruyana kdar patisi karnina kadar camur oluyor. Suan.camur kurumus ve yatiyor acaba sorun olurmu vucudunda.
Birisi kopekleri birakin onlar temizlenmek.icin camura yatarlar fln diyodu

Gelen Cevaplar
28 Şubat 2014 15:35
neruda

   Bizimki bahçede kalmıyor ama yağmur yağar yağmaz çamurda oynamaya bayılıyor. Hiç üzerinde kurumasına izin vermedim o sebeple kurusa nasıl olur tam olarak bilmiyorum ama kuruduğu zaman tüylerine ve derisine yapışabileceğinden havasızlık ve pislik birikiminden türlü cilt hastalıkları ve tüy dökümü olabilir. Tabii çamurun nerelerine geldiğine de bağlı. Yani sadece patilerinden bilek çevresine kadarsa bir sıkıntı olmaz ama göğüs çevresinde sıkıntı olabilir. Bizim kız çamura çıkınca her yerine bulaştırıyor, temizlemesi de çok güç oluyor. Ben de aşırı çamur ve yağmurlu günlerde yağmurluk kullanıyorum. Hastalığa da davetiye çıkıyor yoksa. 


   Sadece çamur da değil, çamurun geldiği ıslak bir zeminde sürekli oturması genel sağlığı için iyi değil. Yavrunuz da daha küçük, kolayca hasta olabilir belki de. Olacak demiyorum, çünkü köpekler aslında dış ortama dirayetli hayvanlar. Sadece eve de alıştıysa dışarıda ıslak havada hasta olma riski çok yüksek. Keyifli günler dilerim. :)

Alıntı Yaparak Cevapla   

01 Mart 2014 17:13
lostkate

Mükerrer konu

http://forum.petarkadas.com/kopek-sagligi/kopegimin-vucudunda-camur-kalmasi-sorun-yaratir-mi

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

9 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar