15 Ağustos 2018 13:17   şikayet Et
thorazo

Can dostunuza kuru mama vererek zehirliyorsunuz.
Birçok veteriner,petshop sahibi hatta internetteki forumlarda herkes birbirine kuru mama önerir. Veteriner ve petshop sahipleri para kazanmak uğruna adım adım can dostlarımızı zehirletiyorlar.
Mama ne kadar kaliteli ne kadar pahalı olursa olsun can dostumuzun doğasına aykırıdır. Bir köpeğin ve ya kedinin dogal beslenerek şeker hastası, böbrek yetmezliği hastalıkları yaşama ihtimali çok azdır.
Bununla alakalı netflixte yayınlanan Pet Fooled belgeselini izlemenizi öneririm.
Youtubedan mama kandirmacasi olarak arayabilirsiniz.
Kopeklerinize bunu yapmayın.

Gelen Cevaplar
17 Ağustos 2018 14:18
lucyhanim55

17 Ağustos 2018 14:20 tarihinde düzenlenmiş. | Alıntı Yaparak Cevapla   

17 Ağustos 2018 17:33
loverpirate

Ben buna inanmıyorum. Tamam belki kalitesiz mamaların içinde farazi şeyler vardır zarar veriyordur fakat kalitesine inandığınız bir mamada yavrunuzun alması gereken hemen hemen tüm vitamin vs. bulunmaktadır. Kuru mama kullanmayı reddedenlerin çok fazla seçeneği de yoktur. Barf diyeti yaparak besleyebilirsiniz. Bu da dikkat edilmesi gereken besleme şeklidir.

Alıntı Yaparak Cevapla   

17 Ağustos 2018 23:24
kbetuly

Bir kaç veteriner arkadaşım var onlar da pek mama yanlısı değil. Hatta biri şöyle demişti eğer uzun süreli bir tedavi görürse klinikte kalırsa diye mamaya alışkın olması gerekirmiş. Bu kadar korkunç olacağına inanmak istemem açıkçası. Ama ben sürekli mamayla besleyen biri değilim.

(1 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

26 Ağustos 2018 14:29
georgestaub

Ben mama ile beslerim hep brit care şimdi acana ya geçecem, ona özel hazırlayacak zamanım yok kendi yediğimi verirsem acanadan daha kötü bir beslenme şekli olacak, en güzeli kendin hazırladığın haşlayıp verdiğin et bazı meyve ve sebzeler ama bu işte emekli işidir.

Emekli olana kadar orijen acana n&d bric care devam :)

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

38 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar