03 Temmuz 2013 11:26   şikayet Et
mbyyn

Dişi köpeğim kısırlaştırma sonrası anormal durum yaşıyor!
Merhaba, dişi köpeğimizi cumartesi akşamı kısırlaştırdık. köpekler için antibiyotik hap verdi sabah akşam yutturdum. bugün dahil bir şey yemedi. dün akşama kadar günde 2-3 kez koyu yeşil (birazda kahverengimsi) kusuyordu (su içiyor). dün akşam veterinere görüştük normal bir durum olmadığını söyledi hemen götürdük (şehir dışında veterinerimiz bu yüzden her gün götüremedik). midesi bozulmuş antibiyotik ağır gelmiş ya da ameliyat esnasında elimiz bağırsağına değmişse bunun da etkisi olabilir dedi. Şiraz sürekli yatıyor. burnu ıslak ve az ateşi var. dün akşam veterinerimiz 3 tane iğne yaptı (antibiyotik- ağrı kesici ve iştah açıcı) sabahta deri altından aynı iğne uygulandı. (antibiyotik hapı vermeyi kestik). lakin hala bir şey yemiyor ve yatıyor. arkadaşımın veterinerine danıştım oda kortizon vermeliyiz ve serum bağlamalıyız diyor. ne yapacağımızı şaşırdık. ona bir şey olursa affetmem kendimi. konuyla bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi. 2 veterinerde normal bir durum olmadığını söylüyor :( nasıl bir yol izlemeliyiz?

Gelen Cevaplar
03 Temmuz 2013 12:05
simgeselboyu...

Orijinalden alıntı: mbyyn

Orijinalden alıntı: tinazor

Simgeselboyutsal'ın söylediği gibi detaylı testler yapılmalı mutlaka. Bu süreçtede vücut direncini arttırmak amaçlı serum verilmesi iyi olur diye düşünüyorum. Serum haricinde bir ilaç dahada yoracaktır köpeği. Basit bir aşı bile halsizlik, ateş vs yapıyor bildiğiniz gibi. 

Ayrıca sadece bir varsayım olarak aklıma gelen aşırı narkoz verilmiş olması olabilir...



önce uyutucu verdiler kızımız uyumadı, sonra bir doz daha yaptılar yine uyumadı ondan sonra narkoz verdiler. olabilir mi acaba? doğru söylüyorsunuz buda olasılık..



tabi ihtimal dahilinde bunu da değerlendirin ama bizim operasyonumuzda da 3 kere uyutucu ve narkoz uygulaması olmuştu. küçük ırkların daha zor uyuduğunu söylemişlerdi. benimki de bitürlü uyumamıştı. 

Alıntı Yaparak Cevapla   

03 Temmuz 2013 12:07
mbyyn

Orijinalden alıntı: simgeselboyutsal

Orijinalden alıntı: mbyyn

Orijinalden alıntı: tinazor

Simgeselboyutsal'ın söylediği gibi detaylı testler yapılmalı mutlaka. Bu süreçtede vücut direncini arttırmak amaçlı serum verilmesi iyi olur diye düşünüyorum. Serum haricinde bir ilaç dahada yoracaktır köpeği. Basit bir aşı bile halsizlik, ateş vs yapıyor bildiğiniz gibi. 

Ayrıca sadece bir varsayım olarak aklıma gelen aşırı narkoz verilmiş olması olabilir...



önce uyutucu verdiler kızımız uyumadı, sonra bir doz daha yaptılar yine uyumadı ondan sonra narkoz verdiler. olabilir mi acaba? doğru söylüyorsunuz buda olasılık..



tabi ihtimal dahilinde bunu da değerlendirin ama bizim operasyonumuzda da 3 kere uyutucu ve narkoz uygulaması olmuştu. küçük ırkların daha zor uyuduğunu söylemişlerdi. benimki de bitürlü uyumamıştı. 



evet aynısını bize de söylediler, bu yüzden normal zannettik. dilerim bir an önce iyileşir kızım..

Alıntı Yaparak Cevapla   

28 Temmuz 2013 05:38
pattaya

Nasıl oldu kızınız, iyileşmiştir umarım 

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

4 üye şu anda sitede. Ayrıca 895 kişi de sitede dolaşıyor.





Reklam

Hayvan Dostu Markalar