10 Aralık 2016 21:52   şikayet Et
foks26

Dostuma araba çarptı arka ayağına platin takıldı beslenme yardımı
Dostum foks a 10 gün önce araba çarptı, ayağına platin takıldı. evde bakılacak yerım yok. Mecburen bahçede bakıyorum içini ısıtacak nasıl mama hazırlayabilirim. Malum mevsim kış. Canının yanmaması için ne gibi kolaylıklar saglarım.

Gelen Cevaplar
13 Aralık 2016 12:25
wafer

Platin takıldı demişsin, ayağı ameliyatlı olsa gerek önce en önemlisi bulunduğu ortamı steril tutmalısın ki yarası mikrop kapmasın. Beslenme konusunda en iyi hekimden yardım alabilirsin şuan ihtiyacı olduğu enerji miktarı iyileşmesi için gerekli takviyeleri hekim daha doğru bilecektir. Yattığı yeri sıcak tutacak birşeyler battaniye gibi fena olmaz . Bizde geçen hafta ameliyat geçirdik dikişleri mikrop kapmaması için nevresimini 90 derecede deterjansız yıkayıp günde iki defa değiştiriyordum birde pansuman. Dikişlerini kemirmemesi içinde gözümü ayırmadım üzerinden. Kansızlığı içinde çok üşüyordu kombiyi sonuna kadar açtım ben terlerken onun titremesi anca geçiyordu. Vs vs ... alacağı besinler için hekimin önerisine uyman faydalı bize az et ve sadece et suyu önermişti et ile kemik haşlayıp suyunu ılık ılık içirirdim ben iyileşme döneminde.

(2 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

25 Aralık 2016 21:13
foks26

Teşekkür ederim tavsiyelerin için yuvasını soğuk girmeyecek biçimde ayarladım. Her gün olmasa da 2 günde bir bolca et sulu mama hazırlıyorum. Tuvalet harici fazla dışarı çıkaramıyorum. Çok fazla enerji yüklü bi arkadaş olduğundan saçma sapan hareketler yapıp canını acıtmasını istemiyorum. Şükür ki şu an az da olsa ayağını basıyor. Bilgin olsun istedim. Tekrar teşekkür ederim.

(1 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

25 Aralık 2016 21:27
wafer

Çok çok sevindim zamanla eski haline dönecektir. Size de çok geçmiş olsun . En kısa zamanda iyileşti haberini bekliyorum. Ben kızımın ameliyatının türevinden dolayı et suyu veriyordum katı gida veremediğinden. Dostunuza et verebilirsiniz. Biran önce toplanıp koşturmalara başlaması dileğiyle.

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

34 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar