13 Nisan 2019 18:16   şikayet Et
kokorcatarci...

Ense damlası
3 aylık goldenim var veterinerimiz şimdiye kadar 3 aşı yaptı ve bi tanede iç parazit uyguladı ağzından hap olarak şöyle bi sıkıntı var veterinerime köpeğime pire bulaşmaması için bişey yapabilirmiyiz diyorum onun için biz bişey yapamayız yıkarsınız diyor internetten baktığımda her ay köpeklere uygulanan ense damlası var ama benim köpeğime uygulanmadı , parazit aşısı sadece bi kere oldu kafama takılıyor böyle olması normal mi nasıl olması gerekiyor

Gelen Cevaplar
13 Nisan 2019 18:22
imipenem

"veterinerime köpeğime pire bulaşmaması için bişey yapabilirmiyiz diyorum onun için biz bişey yapamayız yıkarsınız diyor" ufak bir şaka olsa gerek.


aylık olarak ense damlası yaptırın, jenerik ürün tavsiye etmem köpekler kedilere nazaran daha çok dışarı çıktığı için kaliteli bir ürünü tercih edin. yazın ege gibi sıcak sahillere inerseniz tatarcık sineğine de etkili pire tasmalarını ekstradan taktırabilirsiniz. maddi durumunuz kötüyse en kötü 2-3 ayda 1 damla yaptırmaya çalışın ancak bir kere pirelendiği zamanda veteriner masrafının daha yüksek çıkabileceğini unutmayın hastalık ve cilt alerjileri açısından. geçmiş olsun.

Alıntı Yaparak Cevapla   

13 Nisan 2019 18:28
kokorcatarci...

Orijinalden alıntı: imipenem

"veterinerime köpeğime pire bulaşmaması için bişey yapabilirmiyiz diyorum onun için biz bişey yapamayız yıkarsınız diyor" ufak bir şaka olsa gerek.

aylık olarak ense damlası yaptırın, jenerik ürün tavsiye etmem köpekler kedilere nazaran daha çok dışarı çıktığı için kaliteli bir ürünü tercih edin. yazın ege gibi sıcak sahillere inerseniz tatarcık sineğine de etkili pire tasmalarını ekstradan taktırabilirsiniz. maddi durumunuz kötüyse en kötü 2-3 ayda 1 damla yaptırmaya çalışın ancak bir kere pirelendiği zamanda veteriner masrafının daha yüksek çıkabileceğini unutmayın hastalık ve cilt alerjileri açısından. geçmiş olsun.Ben zaten veterinerde şoka uğradım biz bişey yapamayız yıka diyor benim bildiğim köpekler sürekli yıkanmaz ben senden daha bilgiliysem sen nasıl veteriner oldun dünden beri sorguluyorum ben güvenip bir can getiriyorum ve karşılığında düzgün bilgilendirilmiyorum , cevabınız için çok teşekkür ederim

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

37 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar