31 Mayıs 2013 01:49   şikayet Et
forevermore

Kafayı yana eğme
Arkadaşlar bugün okulun bahçesindeki parkta otların içinde yuvarlanırken Maya birden yerden kalktı ve kafasını yana eğmeye başladı. Sürekli kafasını sallıyordu ancak yine eğmeye devam ettiği için ve geçmediği için ışık yardımıyla kulağına baktım batan kaçan birşey var mı diye. İçini dışını kontrol ettim. Ancak her hangi bir olumsuzluk göremedim. Yine de içim rahat etmediği için veterinerimize götürdüm otoskopla kulak muayenesini yaptı ve hiç bir cisim batması içine pisi pisi otu kaçması vs görmedi enfektif hiç bir şey de yok dedi - ki ben kulak temizliğine çok dikkat ediyorum.  Canı yanmıştır, böcek karınca vb ısırığı olabilir dedi. Ancak halen hafif hafif kulağını eğiyor. Böyle bir tecrübesi olan arkadaşlarım var mı? Ameliyatlı kulağı olduğu için biraz hassasım da.

31 Mayıs 2013 01:10 tarihinde düzenlenmiş. |

Gelen Cevaplar
31 Mayıs 2013 01:53
simba38

Kulağına su kaçmış olabilir mi?

Alıntı Yaparak Cevapla   

31 Mayıs 2013 01:54
forevermore

İmkansız;  kulakları kesik değil, su olan  bir yerde değildik, fıskiye vs yoktu, ve yakın zamanda yıkamadım :/

Alıntı Yaparak Cevapla   

31 Mayıs 2013 01:55
simba38

Orijinalden alıntı: forevermore

İmkansız;  kulakları kesik değil, su olan  bir yerde değildik, fıskiye vs yoktu, ve yakın zamanda yıkamadım :/

O zaman belki bir böcek ısırmıştır.Korkulacak bir durum olsaydı veterineriniz gerekli işlemleri yapardı zaten içiniz rahat olsun.

Alıntı Yaparak Cevapla   

31 Mayıs 2013 02:03
umeluh

Şişme varmı? Eğer şişti ise muhtemelen birşey ısırmıştır çünkü Cesur'u geçenlerde böcek ısırdı sürekli olarak kafasını sallayıp patileriyle kaşımaya çalışıyordu.

Alıntı Yaparak Cevapla   

31 Mayıs 2013 02:47
claudia

Merhabalar bazı durumlarda otoskop yeterli olmuyor malesef bızım kızın kulagına tuylu bır bocek kacmıstı mecburen kameralı yontemle baktıgımızda derınlerde bı yerde oldugu ortaya cıktı... sureklı kafası yan yatıp kasınıyordu... devam ederse baska bır veterıne gıdın derım...Gecmıs olsun tekrardan.

Alıntı Yaparak Cevapla   

31 Mayıs 2013 21:27
durukuzey

Yaklaşık üç hafta kadar önce bende aynı durumu yaşadım.Akşam dolaşırken otların arasından çıkınca kafasını sallamaya kulağını kaşınmaya başladı.ertesi gün veterinere gittik hiç bir şey bulamadı.Ben böcek ısırdı yada kaçtı sonrada çıktı diye düşünüyorum.

Alıntı Yaparak Cevapla   

31 Mayıs 2013 22:46
forevermore

Arkadaşlar yorumlar için teşekkürler. Bu sabah azalmıştı akşam ise hiç bir problemimiz kalmadı. Sanırım gerçekten ısırıldı çünkü kankası tarçın da bir dakika kadar önce aynı yerde yere basmış ve vıyk demişti ama ayağına batan çizen bir şey yoktu. Sanırım karınca böcek veya ısırgan otu benzeri bir şey :) ameliyatlı kulağına çok hassas olduğumu biliyor en küçük bişeyde abartıyor biraz da kerata :) o kulağından acı çekiyor diye az kaşıtmadı bana göğsünü kulak arkalarını kafasını saatlerce :)

Alıntı Yaparak Cevapla   

31 Mayıs 2013 22:57
bora06

aniden topallayan köpeklerde ve aniden kafasını sallayan köpeklerde ilk psi otu vs kaçması daha sonra böcek ısırması akla gelmeli sorunu çözmüşünüz geçmiş olsun 

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

34 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar