30 Haziran 2018 23:09   şikayet Et
premsesila

Köpeğim hep taşa yatmak istiyor bilgisi olan varmı ?
Arkadaşlar 27 günlük samoyed yavrum var ona tuvalete oda yaptım bir çok yeri tuvaletini yapması için pedle bir bölümünüde havlu ve kalın bir çarşafla kapladım fakat köpeğim sürekli taşa gidip yatıyor alıyorum yerine koyuyorum uyuması için okşuyorum kalkıp tekrar taşa yatıyor bu arada normalde oldukça büyük bir yatağımız var gakat yıkadığım için çarşaf serdim sıcaktan bunaldığı için mi taşa gidip yatmak istiyor yoksa başka kötü bir nedeni olabilir mi bu konuda bilgisi olan varsa paylaşabilir mi ?

Gelen Cevaplar
30 Haziran 2018 23:11
premsesila

Yastığı varkende sürekli ittirip kendine yer açıyordu

Alıntı Yaparak Cevapla   

30 Haziran 2018 23:26
imipenem

bir sorun oluşturmaz taşta yatması. tuvaletin iyi havalanan, çok nemli olmayan, yine gün içinde çok sıcak olmadığına dikkat etmeniz kafi. tüyleri uzamış sandığınızdan daha sıcaktır o şimdi, üşümez. hayırlı olsun :)

Alıntı Yaparak Cevapla   

30 Haziran 2018 23:44
premsesila

Günde en az iki kere sirkeli suyla her yeri temizliyorum süreklide havalandırıyorum malum samoyedler soğuğu seven hayvanlar ama daha çok küçük olduğu için üşütmesinden endişeleniyorum açıkçası cevabınız için teşekkürler :)

Alıntı Yaparak Cevapla   

02 Temmuz 2018 11:14
dincerbadem

Köpeğiniz kutup kuşağı ve ötesinin coğrafyasına ait , oraya göre evrimleşmiş bir ırk, yaşadığımız yer ona aşırı sıcak geliyor, bu yüzden serinlemek gayesiyle taşa yatıyor. Sabah erken ve akşam güneş battıktan sonra gezmeye çıkın, gün içinde gölgede serin yerleri tercih edin. Yaz ayı evlerinin içi malum fırın gibi, cereyandan etkilenmeyecek şekilde hava sirkülasyonu yaratarak ev içi sıcaklığı düşürün.

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

38 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar