27 Şubat 2018 17:13   şikayet Et
msarisoy

köpek aşılama
          Aşılama konusunda internette çok farklı bilgiler var. Veterinerlere sorduğumuzda da aynı durum geçerli.  net bir aşı takvimi bulamadım. devlete bağlı zihin engelliler okulunda idareciyim. okulumuz bahçesinde etrafı çevrili bir alanda sokaktan sahiplendiğimiz 7 aylık bir köpeğimiz var. aşılamaya yeni başlayabildik. iç-dış parazitten bir hafta sonra kanlı ishal 1.doz yapıldı.3 hafta sonra 2.doz yapıldı. devamı nasıl gelmeli?
           Ayrıca bu köpeğin kimlik işlemleri nasıl gerçekleşir? aşıları bitmeden kimlik çıkarılabilir mi? bu köpeğin resmi sahibi olarak okulu yazabilir miyiz? yoksa şahıs mı olmalı? bir olay olduğunda resmi olarak köpeğimizi:) ve kendimizi nasıl savunabiliriz?

Gelen Cevaplar
27 Şubat 2018 19:19
rooziii

sıradaki aşısı karma yıllık sonra bronşin 1 sonra kuduz diye biliyorum ben. Kimliği direk aşıları yaptırdıgınız veterinerden isteyebilirsiniz aşıların bitmesini beklemeyin ve yapılan aşıları kimliğe mutlaka yazdırın. Kimlikte tek bir kişinin adı yazması gerekiyor diye biliyorum. Eğer kimliği ve aşıları tam olursa hiç bir sıkıntı yaşamazsınız.

(1 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

22 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar