11 Ocak 2019 13:01   şikayet Et
birsenimren

Köpek sahiplendim ama bilgisizim
arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım. Hiç aklımda yokken 4 aylık bir maltese sahiplendim. Çok güzel bakıyordu onun yuvasız kalmasına dayanamadım. Şimdi sorum şu eski sahibi hiç aşısını yaptırmamış ve 4 ay boyunca köpek annesiyle yaşamış ev yemekleriyle de beslenmiş. evden de hiç çıkmamış. Benim öncelik olarak yaptırmam gereken aşılar neler ? Köpek İstanbul'dan izmire özel araçla gelecek aşıları olmadığı için en uygun çözüm bunu bulabildim. Şimdi neler yapmam lazım aşıya ne zaman götürmem lazım ? Beni bilgilendirirseniz çok sevinirim. Çünkü ona en güzel şekilde yuva olmak istiyorum.

Gelen Cevaplar
11 Ocak 2019 22:56
bambam0905

Gelir gelmez veterinere gidin. Eski sahibinden iç dış parazit yapılmış mı, yapıldıysa zamanını öğrenin. Eğer yaptırmadıysa siz yaptırın. Onun dışında aşıları Karma 1- Corona 1 - karma 2- corona 2- bronsin 1-kuduz- bronsin 2. Şeklinde 7 adet aşı yaptırmanız gerekiyor. Ev yemeğiyle beslemeye devam ederseniz obezite, egzama, kaşıntı gibi hastalıklara sebebiyet verebilirsiniz. En uygun besleme şekli barf ya da kaliteli bir kuru mamadır.

(2 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

11 Ocak 2019 23:23
birsenimren

Orijinalden alıntı: bambam0905

Gelir gelmez veterinere gidin. Eski sahibinden iç dış parazit yapılmış mı, yapıldıysa zamanını öğrenin. Eğer yaptırmadıysa siz yaptırın. Onun dışında aşıları Karma 1- Corona 1 - karma 2- corona 2- bronsin 1-kuduz- bronsin 2. Şeklinde 7 adet aşı yaptırmanız gerekiyor. Ev yemeğiyle beslemeye devam ederseniz obezite, egzama, kaşıntı gibi hastalıklara sebebiyet verebilirsiniz. En uygun besleme şekli barf ya da kaliteli bir kuru mamadır.Çok çok teşekkür ederim. Eski sahibi iç parazit için hap verdiğini dış parazit için ise serum kullandığını söyledi. Geçici olarak bakan kişiye sorduğumda dışkısında bir problem yok üstünde de ben bir şey göremedim dedi. Hemen korkmaması açısından 1-2 gün sonra veterinere götürmemde bir sakınca olur mu ? Kuru mama arayışına girdim yarın internet üzerinden sipariş vereceğim. Çok fazla bir bütçem yok fakat ona en iyi şekilde yuva olmak için gerekirse her şeyden keseceğim. Bu süre zarfında kanlı ishal veya gençlik hastalığına yakalanmasından çok korkuyorum inşallah sorunsuz atlatırız bu süreci.

Alıntı Yaparak Cevapla   

12 Ocak 2019 15:56
bambam0905

Aşıları bitene kadar Dışarı kucağınızda çıkartırsanız bi problemle karşılaşmazsınız. Uzun ve sağlıklı bir ömür dilerim size yeni dostunuzla🙏🏻

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

28 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar