06 Aralık 2018 00:17   şikayet Et
dilyas

Kuduz aşısı sonrası huy değişimi yaşayan var mı?
Merhaba sokaktan sahiplendiğim iki erkek yavrunun (tahminen 5 aylıklar) dün kuduz aşılarını yaptırdım. Oğullarımdan biri (Sherlock) bugün işten geldiğimde çok halsiz ve üzgün görünüyordu. Yemek yemedi. Su içmedi. Ard ardına 3 kez kustu. Su gibiydi. Ben işteyken oğullarımla ilgilenen babamda tüm gün mutsuz olduğunu söyledi. Diğer oğlum (Oscar) son derece enerjik, mutlu, mamasını yedi, benimle oynadı. Gece ise ilk kez Sherlock, Oscar’a hırlamaya başladı. Onu yuvaya almadı. Ben içeri sokmak istediğimde yine hırladı. Yuvasını ayırdım. Ama içim hiç rahat değil. Oğullarım niye böyle oldu? Aşının etkisi mi? 2,5 aydır birbirlerine o kadar düşkünler ki yuvalarını ayırdığımda üç gün aralıksız ağladılar mamayı reddettiler. Kıyamadık yine birleştirdik. 2 aydır hiç kavgalarına şahit olmadık. Veteriner labrador kırmaları olduğunu söyledi. Irkları ile ilgili bir durum mu? Aşı sebebiyle mi böyle oldu? Yanlış birşey mi yaptık? Lütfen yardım edin. Daha önce iki kardeş sahiplenmiş yada aşı sonrası böyle değişimler yaşamış olan varsa lütfen yaşadıklarınızı bizimle paylaşın. İyi geceler

Gelen Cevaplar
08 Aralık 2018 21:56
sibelizma

Hayır aşıyla alakası yoktur durumun kesinlikle. 

Alıntı Yaparak Cevapla   

08 Aralık 2018 23:30
imipenem

anlattıklarınız aşının yan etkileri, diğerinin hasta olduğunu gören de bu ters duruma karşı belirsizlik yaşadığı için veya hormonların yavaş yavaş tetiklemesi, içgüdüsel olarak avlanma yaşının yaklaşması itibariyle bu tür hareketler yapabilir. her hırlama kavga anlamına gelmeyebilir. geçmiş olsun. takip edin.

ancak kuduz aşısı sonra hayvanlarda psikolojik veya davranışsal bir değişiklik gözlenmez. aşı ölü bir aşıdır, hastalık yapma gücü yoktur buna istinaden beyinde enfeksiyon yapmayacağından dolayı bu tür hastalıklarda görülen sinirsel bulguları görmeyiz. (istisna ve yanlış uygulamalar hariç)

08 Aralık 2018 21:33 tarihinde düzenlenmiş. | Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

32 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar