18 Eylül 2016 02:17   şikayet Et
arescikkk

pati yalama (lütfen yardım edin)
Merhaba.Golden türü köpeğim sürekli patilerini yalıyor.Aynı zamanda yastık battaniye türü şeyleri de yalıyor veya sadece ağzında tutuyor öyle bekliyor.Nedenin ne olduğunu çözemedim.Başta enerjisini atamadığından sandım ama dışarı çıkıp saatlerce gezdirdiğimiz günlerde de aynı şekilde oluyor.Obsesif bir davranış diye mi anlamaya çalıştım ama herhangi gerileceği bir durum yokken durup dururken yalayıp duruyor.Patilerini temizledim olmadı,kuru kalmıştır diye krem sürdüm ama hiç bir  işe yaramadı.Normalde beni dinler ve hayır dediğim şeyi yapmaz ama hayır diyip yanında beklesem bile aynı şekilde yapmaya devam ediyor ve ben çok çaresiz hissediyorum.Ne zaman olmaya başladığını anlamaya çalışıyorum ve tek umudum bakteri veya alerji tarzı şeyler çünkü psikolojik bir şey ise nasıl baş edeceğimi bilmiyorum.Üstelik bende gerilmeye başladım her an dönüp patisini mi yalıyor diye bakma isteği duyuyorum.Öğrenci olduğum için özel yardım alacak durumda değilim bu konu hakkında bilgisi olan bana yardım edecek birisi varsa lütfen etsin çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler.

Gelen Cevaplar
18 Eylül 2016 11:11
ramon13

paw balm alabilirsiniz rahatlatıcı ve sakinleştirici etkisi vardır. yalamayı kesebilir. eğer psikolojikse bir kaç gün çok fazla ilgilenin enerjisini iyice attırın oyunlar oynayın orman tarzı ağaçlık alanlara yürüyüş yapın enerjisini stresini iyice atsın evde onu huzursuz eden sevmediği şeyler varsa kaldırın kemik verin oyalansın eğer bu bir kaç günde yalama azalırsa köpeğin stresini atmaya ihtiyacı var demektir.

Alıntı Yaparak Cevapla   

18 Eylül 2016 16:43
thorthor

patilerin arası nemlı kalmıs ve mantar olmus olabılır. patı aralarına bakın kırmızılık goreblırsınız eger oylesyse talk pudra surun ve en kısa zamanda bır veterınere gozukun.kolay gelsın

Alıntı Yaparak Cevapla   

22 Eylül 2016 12:31
mj

Herhangi bir sağlık problemi söz konusu değilse bence konunun anahtarı " Üstelik bende gerilmeye başladım her an dönüp patisini mi yalıyor diye bakma isteği duyuyorum " kısmında yer alıyor.


Köpeğiniz ilgi çekme, sizle göz teması kurmailetişime geçme aracı olarak kullanıyor olabilir.
Yalama hareketlerini yaptığında sizin onla gözgöze gelip hayır komutu vermeniz onun için olumsuz bir temas izlenimi vermiyor olabilir.

Herhangi bir sağlık problemi söz konusu değilse bir süre bu hareketlere ilgisiz kalın, görmezden gelin.


Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

35 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar