17 Temmuz 2018 18:44   şikayet Et
veraninannes...

Pire için yardım!
Merhaba arkadaşlar, 2,5 aylık bir dobermanım var. Vera'nın dış paraziti yapıldı ondan 1 hafta sorna üzerinde 2 adet siyah böcek gibi bir şey gördüm sonra tekrar dış parazit damlası damlattık yapılalı 15 gün bile olmadı. Bugün yine üzerinde küçük bir böcek bulduk aldık ve elimizden zıplayıp benim koluma atladı, pire diye düşünüyorum. Damlası yapılmış olmasına rağmen gitmiyor ne yapmamız lazım?

Gelen Cevaplar
17 Temmuz 2018 18:52
imipenem

eğer kaliteli tarihi geçmemiş bir ürün yaptıysanız 1 aya yakın koruma sağlar. pire hayvanın üstüne atlasa dahi ısırıp ölür. damlaya rağmen hayvanın üstünde halen çok sayıda pire görüyorsanız çevresinde, kaldığı yerde, evde, bahçede yoğun pire olması muhtemel. bir sonraki uygulamada frontline combo gibi pire larvalarını da öldüren bir ürün tercih edebilir ve çevre ilaçlamasına, temizliğine özen göstermeniz lazım.

Alıntı Yaparak Cevapla   

17 Temmuz 2018 18:56
imipenem

çevre temizliği için chrysamed önerebilirim ama köpeğin bu ilaçla katiyen teması olmaması lazım, ilaçlanırken farklı bir yere götürmeniz lazım köpeği eğer bahçede kalıyorsa.

(1 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

18 Temmuz 2018 01:15
veraninannes...

Hayır evde kalıyor, evde kullanılabilir mi?

Alıntı Yaparak Cevapla   

19 Temmuz 2018 10:49
imipenem

Orijinalden alıntı: veraninannesi

Hayır evde kalıyor, evde kullanılabilir mi?


evde de kullanılabilir çok kaliteli ve güvenli bir ilaç, ama hayvanın uygulama anında orada olmaması, ilaç uygulamasından sonra evin iyi temizlenmesi gerekiyor. ilacın son derece güvenli olduğu söylense de bu ilacı sıktığınız yerlere ufaklığın yatması, oraları yalaması sorun yaratabilir belki, ilacın yine kullanım prospektüsünü okuyabilirsiniz internetten.

(1 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

19 Temmuz 2018 14:43
pasa66

Blotıc kullanın veteriner kliniklerinden temin edebilirsiniz suyla seyreltilerek püskürtme yöntemi ile köpeğinizin yattığı gezindiği yerlere sıkın. Köpeğiniz temas etse de zarar görmeyecektir.Bi dönem bizde de oldu evde uyguladık kesildi tabi ense damlasıda düzenli kullanırız.

(1 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

19 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar