04 Kasım 2018 09:39   şikayet Et
ertgrull

Tüy-Deri Sorunu
Merhabalar. 2,5 aylık labrador-dogo(öyle söyledi veterinerimiz ırkından emin değilim safkan değil) bembeyaz köpeğimin tüylerinde siyahlar çıkmaya başladı nokta nokta şeklinde, belli bir bölge değil 6 7 tane nokta şeklinde. Bir anormallik olduğunu düşünüyorum veterinerimiz anormal bir şey yok dedi ama hiç emin olamadım. Ve 10 gün önce hiç tüy dökmeyen köpek şuan kucağıma geldiğinde bir sürü tüy bırakıp gidiyor :(  Maması değişti onla ilgili olabilir mi, farklı bir veterinere götürmeli miyim?

04 Kasım 2018 07:43 tarihinde düzenlenmiş. |

Gelen Cevaplar
08 Kasım 2018 21:09
bambam0905

Siyah lekeler kesinlikle problem değil büyüdükçe artar. Tüy dökümüyse malum sonbahardayız ve o daha bir yavru. Hem mevsim hem yaşı hem de mama değişikliği kaynaklı olabilir. Eğer gözler görülür açılmalar yoksa deride veterinerinizin dediği gibi telaşlanmayın. Mama kalitesizse değiştirmek gibi bir önlem alabilirsiniz.

(1 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

10 Kasım 2018 19:24
imipenem

mama değişimi tüyleri etkiler, dökülmesinden ziyade yaşla beraber koyu noktalar çıkabiliyor insanlardaki gibi, bunun haricinde deri hastalıklarında komedonlar en sık gördüğümüz ama çok ciddi olmayan sorunlar arasında yer alır.

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

31 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar