17 Mart 2017 19:31   şikayet Et
fromnight

Yavru köpeğim icin bir kac soru
Köpeğim henüz 1 aylik
1.vetenier 5 gun sonra yutturmamiz icin 700 kg lik bir ic parazit hapi verdi ve ensesine damla damlatti suan 3 gun oldu ic parazit hapini simdi yuttursam sorun olur mu veya 2 gun daha bekleyip yutturunca?
2. ic parazit hapini yutturma istegim ise bulasabilcek kist veya digee hastaliklqrdan korunmak simdi bu riskden doalyi kopegime gerekli ilgiyi gosteremiyorum.
3.Yoğurt her gun 1 yemek kasigi kasarida odul olarak versem bir sıkinti olur mu ?
Simdiden tesekkurler

Gelen Cevaplar
17 Mart 2017 19:32
fromnight
23 Mart 2017 17:33
wafer

Canım zaten hekim sana 5 gün demiş acelen ne hayvana üstüste kimyasal yüklemenin anlamı Yok sabret azıcık köpek daha çok küçük zaten rahatsızlanmasına sebep olursun.

Bu arada köpeğinle istediğin gibi ilgilen merak etme köoeklerdekş o parazit öyle pat diye insan geçivermiyor. Geçsede öldürmez seni.

Ben köpeğim kimyasal almasın, bana ne parazit kurt kist geçerse geçsin umrumda değil yeterki hayvana kimyasal vermeyeyim diye yıllardır iç dış parazit vermiyordum.

Tabi yeni öğrendim iç dış parazit ilaçlarını almaması benden önce köpeğime zararmış.Düzenli olarak hekim tavsiyesinde kullanırsın sende.

Hekim 5gün dediyse 5 gün bekle. Bu süre zarfındada hayvandan sana birşey geçecek diye tedirgin olupta, hayvanı ihmal etme ki zaten dış parazit yapılmış.

İlla tedirgin olacaksan oyun oymadıktan gezidedikten vs sonra elini yüzünü sabunlu suyla yıkarsın hiç birşey olmaz.

(1 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

35 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar