13 Ağustos 2018 18:33   şikayet Et
silax0

Annemi köpek sahiplenmek için nasıl ikna edebilirim?
Merhaba.

Öncelikle eskiden bir köpek bakmışlığımız var.Uzun bir süre geçtikten sonra geceleri havlama yüzünden vermek zorunda kalmıştık.Komşularımız şikayetçi değildi.Ama apartmanda baktığımız için ses yankılanıyor ve annem her gece uyku problemi yaşıyordu.(Bu arada apartmanda bakmak sorun değil çünkü aile apartmanı.)

Köpeğimizi vermemize rağmen ben hala bir köpek sahiplenmek istiyorum.Tecrübem var köpekler hakkında çok bilgim var ama annem sıkıntı.

Annem de köpek bakmak istiyor.Hatta bir kere yavru köpek gördüğünde sahiplenelim mi diye sormuştu.Ben evet dedim ama sonra ben onu annesinden ayırmaya kıyamam dedi ve sahiplenemedik.Aslında büyüdüğünde belki sahipleniriz de diyemem çünkü cinsi belli değil ve yabancı bir köpek.

Annemin şuan köpek sahiplenmemek için geçerli bir bahanesi yok.Olamaz da çünkü annem eskiden köpeklerden korkarken köpek sahiplendiğimiz zaman bizden çok bağlandı ona.(Şunu da söyliyeyim köpek sahiplenmek babam için sıkıntı değil.Zaten abimle biz çok istiyoruz.)

Pek geçerli olmasada annemin köpek sahiplenmemek için şöyle bir sebebi var.

"Olmaz.Bakamayız.O köpeği sahiplendiğimizde ben sizden çok baktım."gibi birşey.

Sizden çok baktım demesi de o yıkıyordu sürekli.:D

Her neyse biz abimle anneme dedik abim yıkar köpeği ben kurularım ve tararım dedim.

O günün üzerinden birkaç gün geçti.O günden beri ikna etmeye çabalamak yerine anneme hep köpeklerden bahsediyorum.

Gelen Cevaplar
13 Ağustos 2018 21:50
kbetuly

Öncelikle çok tatlısın. Ama lütfen bir köpek sahiplenme. Kendin de anlatmışsın daha önce sahiplendik annem uyuyamadı diye verdik diye. Köpek bakmak sadece sevmek eğlenmek değildir ki. Elbette havlayacak huysuzlanacak oyun isteyecek küsecek o bir canlı. Üstelik sana ve ailene hızla bağlanacak. Sonra siz onu bıraktığınızda hissedecekleri çok acı olacak. Belki ileri de daha mümkün olan bir zamanda bunu yapman daha sağlıklı olabilir. Çünkü sesi rahatsız etti diye bir canlıyı evden uzaklaştırmak çok acımasızca. Kendi sevgi anlayışından ziyade onun kalbini düşünmeni tavsiye ederim.

(3 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

15 Ağustos 2018 11:53
pasa66

Maddi manevi şartları olgunlaşan yaşam tarzı oturmuş insanlar kedi yada köpek sahiplenmeli.Barınaklar sokaklar bi hevesle alınıp terk edilmiş canlarla dolu.

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

17 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar