07 Şubat 2016 18:55   şikayet Et
lighto

Çip hakkında
arkadaşlar ben çip taktırmak istiyorum fakat geçenlerde çip sebebiyle bir tartışmaya dahil oldum. çipin tümör yaptığından bahsetti. biraz internette araştırdım ve sanıyorum iki çeşit çip varmış. gps'li olanı ve sadece bilgilerinin yazıldığı cins olan çip. gps'lisi belki yapabilir devamlı radyasyona maruz kalıyordur vs dedim ama emin de olamadım. doğru bir bilgi midir bu ?
bir de belediyeye köpeğimizi kayıt ettirmek zorunluymuş sanırım. kayıt ettirmek çip taktırmakla aynı durum mu oluyor ? 
bilgi yanlışım varsa ve düzeltirseniz çok memnun olurum.

08 Şubat 2016 14:19 tarihinde düzenlenmiş. |

Gelen Cevaplar
07 Şubat 2016 23:09
4pets1mom

Orijinalden alıntı: astroo

Orijinalden alıntı: 4pets1mom

Orijinalden alıntı: astroo

Orijinalden alıntı: 4pets1mom

Bazen biliyorsunuzki cipler bos cikiyor bulunun kopeklerde...
3 farkli bilgi kayit platformu var (isimlerini unuttum malesef) siz a platformuna kaydettirirsiniz kaybolur bulan kisinin goturdugu veerinerde sadece b veya c platforumu vardir okutur ve bos cikar...
mutlaka 3 platformada bilgileri kaydettirin


İlk defa duydum; veteriner direk belediyeye kendi bilgilerini de ekleyerek kayıt yaptı yanımda . Aynı kayıtı farklı yerlerde tekrar yapmamız gerektiğini mi söylüyorsunuz ?

Evet,ama bu platformlaradan sadece veterinerler sifre alabiliyor onun kaydetnesi gerekiyor buluyim hemen yazicam isimlerini o platformlarin...


Bizimki vetistanbul da kayıtlı

Vetkimlik ve petkimlik e de kaydettirmelisiniz olurda kaybolursa bulan kisi cipi okutturduginda bilgileriniz kesinlikle cikacaktir... :)

Alıntı Yaparak Cevapla   

07 Şubat 2016 23:46
yibo

Benim tanıdığım hiç çipli köpek yok.Dünyanın binbir türlü hali var gerçi ama bence çip yerine köpeklerimizin güvenliğine daha fazla dikkat etmek en doğrusu.Bunun içinde iyice eğitmediğiniz köpeklerinizi güvensiz yerlerde salmayın Bahçede bakılan köpeğin emniyetinden emin olun.Belediyeye kayıt ettirin yeter.Rica ettiğiniz için önerimdir,isteyen taktırsın tabi ama güvenilir bi veterinere yaptırsın. En ufak bi operasyonda bile hata yaparak köpeğe zarar veren çok şaklaban var.Timör olayını ilkkez duydum onu bilemiyeceğim.


----------------------------------------------
Petarkadaş Yöneticisi
www.petarkadas.com/hakkinda#yoneticiler sayfasında kurallar ve yönetici yetkilerim hakkında bilgi bulabilirsiniz.
----------------------------------------------

(1 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

07 Şubat 2016 23:50
lighto

Orijinalden alıntı: yibo

Benim tanıdığım hiç çipli köpek yok.Dünyanın binbir türlü hali var gerçi ama bence çip yerine köpeklerimizin güvenliğine daha fazla dikkat etmek en doğrusu.Bunun içinde iyice eğitmediğiniz köpeklerinizi güvensiz yerlerde salmayın Bahçede bakılan köpeğin emniyetinden emin olun.Belediyeye kayıt ettirin yeter.Rica ettiğiniz için önerimdir,isteyen taktırsın tabi ama güvenilir bi veterinere yaptırsın. En ufak bi operasyonda bile hata yaparak köpeğe zarar veren çok şaklaban var.Timör olayını ilkkez duydum onu bilemiyeceğim.teşekkür ederim Onur bey :)

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

8 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar