08 Nisan 2014 13:48   şikayet Et
goldenali

Dişi köpeğim bir türlü çiftleşmek istemiyor?
merhaba. köpeğimin kanaması başlayalı 21 gün oldu. 10 gündür erkek golden la görüştürüyoruz fakat dişi goldenim sürekli havlıyor oturuyor ve dişlerini gösteriyor. erkek gayet istekli hiç peşinden ayrılmıyor. ama üstüne doğru atak yapınca dişi çok kızıyor. sizce sorun ne olabilir. 21 gün geçti ve zamanının geçmesinden endişe ediyorum. bu konu hakkında fikri olan var mı ?

09 Nisan 2014 00:02 tarihinde düzenlenmiş. |

Gelen Cevaplar
08 Nisan 2014 14:17
goldenali

yavruların sonunun o şekilde olacağını nereden biliyorsunuz o kısmı çözmedim. şağlığı için 1 kere çiftleşmesi lazım bence

Alıntı Yaparak Cevapla   

08 Nisan 2014 14:27
aleyyna

Orijinalden alıntı: goldenali yavruların sonunun o şekilde olacağını nereden biliyorsunuz o kısmı çözmedim. şağlığı için 1 kere çiftleşmesi lazım bence


canınız istediği bi barınağa gidin en az 2 golden göreceksiniz ordan biliyorum sağlığı için çiftleştirmeden kısırlaştırmak çok daha doğru

(3 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

08 Nisan 2014 14:52
goldenali

o dediğinizi bende biliyorumda gererkli ortamlar hazır. buna benim karar vermem daha mantıklı. barınaklar sorumsuzlar yüzünden ağzına kadar dolu ise bu hiç bir köpeğin çifleşmemesi gerektiği anlamına gelmez. benim soruma cevap verecek varsa çok memnun olurum.

Alıntı Yaparak Cevapla   

08 Nisan 2014 15:14
aysune

köpeğiniz kaç yaşında??

Alıntı Yaparak Cevapla   

08 Nisan 2014 18:11
orfi2006

Orijinalden alıntı: goldenali

o dediğinizi bende biliyorumda gererkli ortamlar hazır. buna benim karar vermem daha mantıklı. barınaklar sorumsuzlar yüzünden ağzına kadar dolu ise bu hiç bir köpeğin çifleşmemesi gerektiği anlamına gelmez. benim soruma cevap verecek varsa çok memnun olurum.

Sorunuza burada pek cevap bulamazsınız çünkü;buradaki üyelerin bir çoğu sizin gibi köpeğini çiftleştirmek için buraya üye olduğu gün konu açıp, konusuna yazan üyelere atarlı cevaplar vermiyor. Oyüzden insanları sorumsuz olmakla suçlamak yerine yaşınıza uygun cevaplar verip durumu yeniden değerlendirip köpeğinizi çiftleşmeye zorlamaktan vazgeçin. Bu yazdıklarımı ister bir abi, isterseniz herhangi bir kişiden bir tavsiye olarak algılayın ama yazdıklarınızda saygı sınırlarını zorlamayın;)

 

Unutmadan site kuralları linkini ekleyeyim cevap vermeden ve bir daha konu açmadan ir zahmet okuyun;

http://www.petarkadas.com/hakkinda#topluluk

 

(4 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

08 Nisan 2014 18:35
goldenali

yardım etmekten çok terslemek adına yazı yazılması garip oldu. ben yardım istedim siz farklı şekilde akıl verdiniz. çiftleştirmeye zorlamak ne demek onuda anlamış değilim. doğasında olan birşeyi normal şartlarda nasıl gerçekleştirirm diye soruyorum , gariplik olabilirmi diye yardım istiyorum siz burda kendi egonuzu tatmin edecek türden cevaplar veriyorsunuz. forumun amacı yardım almak yardım etmek paylaşım yapmak diye biliyorum. ama körü körünede insanı yargılamak yanlış bence. beslediğimiz köpeğe verdiğim değeri anlatmama gerek yok ona nasıl bakıyorsam yavrularıda bir o kadar kıymetli olacaktır. ama tabiki insanlar peşinen başkalarına yardım etmekten çok akıl vermeyi tercih ediyor. 


bu arada köpeğim 4 yaşında ve ewde besliyorum

Alıntı Yaparak Cevapla   

08 Nisan 2014 18:46
nkskn34

"Dişi köpekleri kısırlaştırmanın öncelikli yararı kızışma döneminin ömür boyu ortadan kalkmasıdır. Bir daha köpeğiniz kanama dönemi geçirmeyecek ve çiftleşme isteği ortadan kalkacaktır. Dönemiyle ilgili davranış bozuklukları, sinirlilik, ısırma, rahatsız edici inlemeler ve ulumalar, evden kaçmalar ve söz dinlememek gibi strese neden olan bütün problemler ortadan kalkacaktır. 
Sağlık açısından meme kanseri riski, kısırlaştırılmış köpeklerde kısırlaştırılmamış olanlara göre çok düşüktür. Yumurtalıklar ve rahim alındığından bunlara ait kist, kanser ve iltihaplanma gibi olası riskler ortadan kalkacaktır. özellikle ileri yaştaki kısırlaştırılmamış dişi köpeklerde yumurtalık kanseri, rahim iltihapları tehlikeli ve sık karşılaşılan problemlerdir."


Bunları okuduktan sonra köpeğini kısırlaştırmak daha mantıklı gelmiyor mu ? istersen bir düşün... 

(1 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

08 Nisan 2014 18:56
goldenali

tabiki mantklı. zaten her sene çiftleştircem diye de birşey söylemiyorum. ama hayata gelmiş bir dişinin en azından bir kerelik çiftleşme deneyimi olmasından yanayım. doğada bu var çünkü. kısırlaştırarak ona haksızlık yapcağımı düşünüyorum hiç çiftleştirmez isem. zaten amacında annelik duygusunu yaşayıp daha sonraki senelerde kısırlaştırmak. 


ben burda düzenli yavru almak istiyorum diye bir laf etmedim ama nedense herkes üzerime geliyor. o mantıkla hiç bir dişi çiftleşmezse bu düzen nasıl devam edecek merak ediyorum. bütün dişiler kısırlaşsın o zamn hiç çiftleşmeden. aykırı geliyor açıkcası...

(1 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

08 Nisan 2014 19:05
sashamm

Ah ah! Annelik içgüdüsünü tatmalıymış vesaire. Hayvanlar bizim gibi değil. Bir kere anne olayım demiyorlar. O yüzden bit kere çiftleşme olayını falan aklınızdan çıkarın, çünkü bizim gibi düşünmüyorlar.
Yavru sevmek istiyorsanız barınaklarda, sokaklarda sokö bebişler var, gidin, sevin. Her şeyden önce sevgiye açlar.

Alıntı Yaparak Cevapla   

Bu forum konusu cevaplara kapalıdır.

Sitede Gezenler

6 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar