15 Şubat 2017 22:56   şikayet Et
brfnkk36

Fikir verir misiniz arkadaşlar.
Arkadaşlar merhaba 4+1 2 katlı bir evde oturuyorum evimiz oldukca geniş ve ben bir köpek beslemek istiyorum orta ırk ve az tüy dökmesini tercih ediyorum.
Arkadaşlar beagle almayı düşünüyorum ama eğitime vereceğiz bildiğiniz üzere beagler oldukça inatcı ve enerjikler sizce beagle uygun mu dişi almayı düşünüyorum ve ailemde köpek almam konusunda izin verdiler ama sorum şu okulum olduğu için 8.30 dan 15.30 a kadar evde değilim ama annem çalışmadığı için evde.sadece işi olduğu zaman dışarı çıktığında köpek max. 3 saat evde tek kalacak ve ben okuldan gelince ve okula gitmeden hemen önce 2-2.30 saat gezdirebilirim (okuldan gelince 3-3.30 saat olabilir)sizce eğitimli beagle ev için uygun mudur veya önerebileceğiniz bir köpek ırkı varmı şimdiden teşekkürler.

Gelen Cevaplar
18 Şubat 2017 01:17
ramon13

Orijinalden alıntı: harakirist

Orijinalden alıntı: ramon13

Barınaktan sokaktan bir can kurtarmak dünyanın en güzel davranışı olabilir fakat bakılmak istenilen köpek cins olunca bütün oklar tersine dönüyor. Cins köpeğe para verilme zorunluluğu diye birşey yok belki sahiplendirme olarak bulacak yada her şeyi geçtim begendiği istediği yaşam standartlarına uyan köpeği kediyi besleme hakkı yok mu bu insanların. İşini hakkı ile yapan hayvanlara evlatları gibi bakan her kızanda çiftleştirmeyen aşılarını aksatmayan saglık kontrellerini yaptıran kimliklerini çıkartan vergisini veren satıcılardan karşılığı ödenerek dost edinemez mi bir insan. forum sahibi arkadaşımız ailesiyle birlikte bakabileceği ırkı ögrenmek istemiş bunda bu kadar büyütülecek bir durum yok bence.


bahsettiğiniz gibi tabiki barınaktan yada sokaktan bir canı kurtarmak kesinlikle paha biçilmez bir duygu... ha keza bunun yanında eş dostdan sahiplenilenlerde bunların içerisine dahil edilebilir fakat şu noktada malesef size katılmıyorum bahsettiğiniz gibi aşısını sağlığını vssine önem veren hatta vergisini veren bir yer bulamazsınız çünkü ülke geneli secereli ırklarımız sayılıdır... yabancı bir cinsi CİTES belgesi olmadan ülke içerisine sokamazsınız ayrıca secereside olması gerekiyor ve yurt dışında secereli köpekler sadece ve sadece belirli köpeklerle çiftleştiriliyor ve doğan yavrular kayıtlı halde tutulabiliyor o yavrularda secere veren kurumun haberi olmadan çiftleştrilemiyor... kısacası anlatmak istediğim konu şu vitrinlerde görmüş olduğunuz yabancı cins köpek yada kedilerin hepsi yurda kaçak yollarla sokuluyor yani vergi bunun neresinde...

Yapmayın lütfen bizim ülkemizde secere çok yaygın olmasada işini çok iyi yapıp secereli üretim yapan satıcılar var zaten bunların denetimini üretim iznini federasyon veriyor. Siz petshop satışından bahsediyorsunuz sagdan soldan ucuza köpek toplayıp vitirinde sergilenen hayvan satışını destekliyormuşum gibi yansıtmışsınız. Yalnış anladığınızı varsayıyorum ve sizi tekrar okumaya davet ediyorum. yurtdışından secereli köpek getiren bir tanıdığınız oldu mu hiç bilmiyorum ama seceresi pasaportu kimliği aşı karnesi ile birlikte ırkının yatkın olduğu hastalık kontrolleri yapılmış çipi takılmış olarak ülkeye alınıyor ve köpeği aldınız zaman öncelikle kendi üzerinize almak için federasyona ücretini ödüyorsunuz. Köpeğin her hastalığında federasyona bildiriyorsunuz. Çiftleştirmek istediğinizde uygun yaşı, eşi bekliyorsunuz dişi köpekte bir yıldan önce eşleme yapamıyorsunuz dogum hastalık gibi durumlarda federasyonu bilgilendiriyorsunuz. Vitrinde gördüğümüz köpeği değilde biraz araştırarak aradan satıcıyı çıkartıp direk doğru üreticiden alınırsa eğer işini doğru yapan insanlar kazanır.

(3 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

25 Şubat 2017 15:18
brfnkk36

.

25 Şubat 2017 15:58 tarihinde düzenlenmiş. | Alıntı Yaparak Cevapla   

25 Şubat 2017 16:56
brfnkk36

Arkadaşlar bana uygun ırklar arasından fransız buldog ve maltese ırkına karar verdim ikisinin arasında kaldım

 bu konuda bilgileri olan bakan sahiblenen yani kısacasa bana yardımcı olabilecek varsa yardım ederse çook çook teşekkür ederim.
Yorumları okudum biraz üzüldüm ama yinedeee çokkk çoook teşekkür ederim

25 Şubat 2017 15:57 tarihinde düzenlenmiş. | Alıntı Yaparak Cevapla   

27 Şubat 2017 21:33
brfnkk36

...güncel....

Alıntı Yaparak Cevapla   

27 Şubat 2017 22:05
4pets1mom

13 yasında 8.30da okulu olan bır cocugun sabahın köründe 2.5 saat köpek gezdırmesı hangınıze ınandırıcı gelıyor? bana gelmıyor sahsen... tabı bu bakamaz demek degıl sabahları 30-40 dk gezdırıp okuldan gelınce ve aksam ustu 1.5-2 saat daha gezdırebılır :) bence bosuna ırkına karar vermeye calısma barınaktan o ırk köpekle cıkamayacaksın cunku cook alakasız bır köpege asık olacaksın :) duzenlı olarak gıdın barınaga bır köpekle ıllakı aranda bır bag olusacak onu sahıplenın :) 

Alıntı Yaparak Cevapla   

28 Şubat 2017 20:39
brfnkk36

Orijinalden alıntı: 4pets1mom

13 yasında 8.30da okulu olan bır cocugun sabahın köründe 2.5 saat köpek gezdırmesı hangınıze ınandırıcı gelıyor? bana gelmıyor sahsen... tabı bu bakamaz demek degıl sabahları 30-40 dk gezdırıp okuldan gelınce ve aksam ustu 1.5-2 saat daha gezdırebılır :) bence bosuna ırkına karar vermeye calısma barınaktan o ırk köpekle cıkamayacaksın cunku cook alakasız bır köpege asık olacaksın :) duzenlı olarak gıdın barınaga bır köpekle ıllakı aranda bır bag olusacak onu sahıplenın :) 


Fikriniz için saolun. :) bu arada sabahın köründe 2.30 saat sokakta gezdirmeyeceğim sitenin bahcesinde gezdireceğim yani size inandırıcı gelip gelmemesi sadece beni köpek almak için böyle diyor durumuna düşürüyor yinede fikrinize saygı duyuyorum

28 Şubat 2017 20:55 tarihinde düzenlenmiş. | Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

34 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar