10 Nisan 2017 23:34   şikayet Et
eylulsnow

Yavru Beagle'larda ısırma problemi yaşayanlar var mı?
Arkadaşlar merhaba,
4 aylık bir beagle'm var ve şuan süt dişlerini çıkarma döneminde. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere dışarıya çıkarıyorum. Toplamda 7-8 km yürüyoruz. Dolayısıyla enerjisini biraz olsun attığımı düşünüyorum. Ancak bir problemimiz var: bizimki geldiği günden beri bizim ellerimize çok düşkün :)) sürekli elimizi ısırmaya çalışıyor. Bu iki ay önce sorun değildi çünkü dişler çok keskin değildi. Ancak şuan ısırdığında çok rahat kanatabiliyor. Beagle sahibi olup böyle bir problem ile karşılaşan oldu mu acaba? Çözüm öneriniz nedir??

Gelen Cevaplar
11 Nisan 2017 01:17
ozgur1988

Şirin az çektirmedi bana bu konuda, 1 yaşına kadar ıssırdı beni :) Şuan 3 yaşında eskisi gibi bezdirmese de çoraplarıma saldırmaya devam ediyor ve çiftleşmek isterken ıssırıyor :) Şirin beni köpeklerden soğutmuştu sırf bu huyu yüzünden ama artık eskisi gibi değil. Samoyedim var 4 gün sonra 2 yaşına girecek. O hiç ıssırmadı, galiba ırklara göre değişiyor.

11 Nisan 2017 01:21 tarihinde düzenlenmiş. | (1 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

11 Nisan 2017 11:41
neseyarali

Annemlerde beagle var. Diş değiştirme dönemini atlatana kadar evde kemirilmedik terlik, ayakkabı, hiç bir şey kalmamıştı. Dişine uygun ne varsa hepsini kemiriyordu.
Diş değişim dönemi bittikten sonra, biraz da büyümesinin etkisi ile bıraktı kemirmeyi.
Kemirebileceği şeyler alıp verin bol bol. Elinizi kolunuzu ısırmaya çalıştığında kızın ki alışkanlık haline getirmesin.

(2 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

11 Nisan 2017 16:01
eylulsnow

İnanmayacaksınız ama çok fazla kemirme oyuncağı var. Ama beyefendinin dikkati hep elimde😄 Son bir aydır sütlü kemik alıyorum hem dişlerdeki tartar oluşumunu önlüyor hem de dişlerinin kaşıntısını alıyor diye. Ama o da ısırmaya hala engel olmadı. Bizimki bir de geçen iki hafta önce çorap yuttu ve ne yaptıysak çıkarmadı sonunda ameliyat oldu midesinden. Buna rağmen hala akıllanmadı. Yabancı cisim yutmaya çok meyilli bir beagle 😀 Şuan tek umudum sizlerin de dediği gibi 1 yaşına gelmesini beklemek sanırım😊 Umarım bu huyunu bırakır

(1 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

19 Nisan 2017 16:54
mesutsari

Butun yavru beaglelar bunu yapar ancak buyuyun gecer diye ustune dusulmeyen beaglelar bunu yapmaya devam eder.

Kopek yanlis yapmasin bizden uzak dursun diye onune atilan oyuncak, kemik vs bu davranisi engellemez. Ustelik siz karsiliksiz odul verdiginiz icin egitimde kullanacaginiz oduller de daha degersiz hale gelir.

Mantik sudur.
Kopek: Yanlis davranis
Sahip: Tepki
Kopek: Dogru davranis
Sahip: Ödul.

Alıntı Yaparak Cevapla   

01 Mayıs 2017 22:09
cugmer

Yavru köpekler dediğiniz gibi diş değiştirme döneminden sürekli ısırıyor:)Küçükken ısırmaya başladığında biraz yüz bulursa,el yerine hemen oyuncak yada ısırabileceği birşey verilmesse bu alışkanlık devam ediyor:D

En iyisi siz Isırdığında hemen başka birşey verin,oyuncağı ilgi çekici hale getirin sürekli onu kemirsin

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

36 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar