08 Nisan 2017 12:26   şikayet Et
djgenckan

dişi muhabbet kuşu acil yardım
Merhabalar. biri dişi biri erkek olmak üzere 2 muhabbet kuşum var . dişi olan 2 gündür baya halsiz :( yediği yemi çıkartıyor. devamlı kabarık halsiz gözlerini kısıyor. erkek çok kızışık dişiyi rahat bırakmıyordu zaten ama zaten şimdi hasta olduğu için benim içim acıyor dürttükçe:( dişi de devamlı erkeğin ağzından yem yemeye çalışıyor:( sindirim problemi olabilir diye taze kum aldım , soğuk algınlığından şüphelendiğimden vitamin aldım ağzından 1 damla suyuna da 5 damla ekledim gün aşırı suyunu tazeliyorum.  kafesini sirkeli su ile temizledim ama halsizliği devam ediyor ne yapmalıyım ? yardımcı olur musunuz?

Gelen Cevaplar
09 Nisan 2017 16:45
mylittleprin...

Belirtileri Hamile Olduğunu gösteriyor..

%85 hamile olabilir.
Kafeslerini Ayırmanı Öneririm.

Alıntı Yaparak Cevapla   

10 Nisan 2017 17:16
djgenckan

siz öyle deyince yuvalığını taktım tekrardan evde yoktum 1-2 saat geldiğimde yuvalıkta uyuyordu:) umarım hamiledir ama yem yiyememe problemi de var sürekli yemliğin başında ama içindeki kumları yiyebiliyor erkeğin ağzından yem yiyor onları da kusuyor kütle kaybı da mevcut ondan şüpheliyim bakteri problemi olabilir diye bir başka üye arkadaşta bir şurup önerdi onu deneyeceğim. umarım iyileşir. teşekkür ederim ilginize:) yuvaları ayırmamı neden öneriyorsunuz peki onu da öğrenebilir miyim?

Alıntı Yaparak Cevapla   

10 Nisan 2017 18:18
djgenckan

kız şimdi de yuvalığın tüneğinde uyuyor. paşa ağzından besliyor onu ama yine arada çıkıp yemlikten yemek yemeye çalışıyor kumluğundan kum yiyor. bir ara kız dışarıdayken paşa yuvalığa girip karıştırdı yuvayı ondan sonra kız tünekte uyumaya başladı. acaba ayırmalı mıyım kafeslerini? ama eğer kız hamile ise ve yumurtlarsa erkeğin o kuluçkadayken onu beslemesi gerekmez mi? kuluçkadan kalkıp kendi beslenebilir mi? 

Alıntı Yaparak Cevapla   

11 Nisan 2017 16:38
mylittleprin...

Çünkü siz erkeğin kızıştığını söylediğniiz için yani dişiye zarar vermemesi için demiştim zaten hamilelikte bir iştahsızlık olur ama erkeğin nasıl ağzından yiyor anlamadım.Ben kuşlarıma (benim de iki tane muhabbetim var) kum almamıştım o yüzden kum hakkında peki bi fikrim yok.Diğer kafeslerini ayırmada ise haklı olablirsiniz yani kuş erkeğin ağzından yiyorsa ayırmayın ama 1-2 saat bi deneyin farklı yerde dursunlar o zaman belki yemek yemeye başlar ama bu sadece bir öngörü

Alıntı Yaparak Cevapla   

19 Nisan 2017 13:52
lightsaber

öncelikle bana göre kızgın olan bir kuş ve özelliklede eş olmalarına göre kafes fazla kalabalık ve sanırım ayna falan da var. çift kuşlarda ayna gerekmez. öncelikle kalabalık ortamı biraz azaltmanızı tavsiye ederim. yuva kalsın ve dişi kuşunuzun ishal olup olmadığını bir kontrol edin. ishalse elbette tedavi gerekecektir

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

38 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar