22 Mart 2016 15:08   şikayet Et
chucky3398

Pazar günü kuş aldım
sorum olacaktı. pazar günü kuş aldım. erkek. kafesine falan koydum yemi suyu. kuşuda elimle koydum içine. sadece duruyor öyle tünemiş bir sekilde. ne ötüyor ne yem yiyor ne su iciyor. belkide ben görmüyorum. herneyse bende gittim kücük bir kavanoz kapagına yem koydum kendi elimle önüne dogru uzattım ancak öyle yedi. 1 gün gecti. hala aynı. enistemler geldiler. para verdi git dişi al buna dedi. gittim aldım geldim. o da aynı. ve yavru bunlar bunuda ekliyeyim. birbirlerini okşuyorlar gagalarını sürtüyor öpüsüyorlar ama bir ses bile cıkarmıyorlar. youtube'dan muhabbet kuşu sesleri actıgımda o tarafa dogru dönüp ötüyorlar ama. sizce sorun nedir? lütfen yardımcı olur musunuz? 

Gelen Cevaplar
22 Mart 2016 16:55
sefaturut

Kardeşim, en az 1 hafta geçmesi gerek. Bu kuştan kuşa değişir elbet benim ilk kuşum 1 haftada ikinci kuşum 1 gecede alıştı bana. Sen aşırı aceleci davranmışsın bence. Keşke ikinci bir kuş almasaydın. Kuşların senle fazla vakit geçirmek istemeyecek hep birbirleriyle oynayacaklar. Bu konuda pek tecrübem yok elbet senlede oynarlar ama yorumlarda okduğum kadariyle konuşabilmesi için tek olmaları ve erkek olmaları gerekiyormuş.

Alıntı Yaparak Cevapla   

22 Mart 2016 17:28
blueraquel

Evet erkek ve tek olması gerekiyor.Yani bu kadar sabırsız birini ilk defa görüyorum ayrıca.1 ay bile sürebilir size alışması. Şimdi bide dişi almışsınız. Size çok zor alışır. Ayrıca deneyimsiz olduğunuz belli. Dişi ve erkek büyüdüklerinde çiftleşirse ne yapacaksınız?

Alıntı Yaparak Cevapla   

22 Mart 2016 18:03
mrboler

Tecrübeli degilim ama birbirlerine alismadan ayirabilirsiniz. Bu sayede bir birlerine oterler.

(1 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

22 Mart 2016 21:45
sefaturut

Bunlar taklit hayvanı. Kuş sesine odaklarında birbirlerini taklit edecekler. Bunlar birbirini duymamaları görmemeleri gerekiyor. Sürekli sizinle iletişime geçerse sizi taklit eder. Ben youtubeden videolar izliyorum, öyle taklitler varki ses tonları bile sahiplerinin sesine tamamen benziyor kuşların.

(1 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

23 Mart 2016 15:45
chucky3398

arkadaşlar şimdi geldim eve ve yazdıklarınızı okudum. 2 kafes vardı zaten. dediginiz gibi daha fazla alışmadan birbirlerine ayırdım. ama cok icim parcalandı. saf saf birbirlerini aradılar. simdi erkek benim yanımda odamda dişide oturma odasında. peki bu erkegin güvenmesi icin neler yapabilirim? kızıda enisteme göndermeyi düsünüyorum

Alıntı Yaparak Cevapla   

03 Nisan 2016 10:00
yibo

Yavrular genel olarak ilk zmanlar durgundur ötmez .Eğitecekseniz elinizdeki erkeğe dişi almamalıydınız.Tüyleri kabarık değilse korkmayın yem yemesi giderek artar.----------------------------------------------
Petarkadaş Yöneticisi
www.petarkadas.com/hakkinda#yoneticiler sayfasında kurallar ve yönetici yetkilerim hakkında bilgi bulabilirsiniz.
----------------------------------------------

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

33 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar