31 Mart 2012 12:17   şikayet Et
bdmruya

Ankara'da Tuana, Free Pet, A Veteriner olarak çalışan Tahsin Kaya ve Özgür Erdoğan'a dikkat!
Biz kedimi bir veterinerden sözleşmeli almıştık,daha sonra lokumun yüzünde siyah lekeler ortaya çıktı,veterinere götürdük bir haftada iyileşti,lokum kızgınlığa girmişti veteriner ona hormon aşısı yaptı,lokum 11 aylıkken karın bölgesinde şişlikler vardı ceviz büyüklüğünde,veterinere götürdük papatya suyuyla ovalayın dedi,tabi bizim lokum yaptırmadı anca papatya suyuyla silebildim,daha sonra 1 günde bu şişlikler yumurta kadar büyüdü,veteriner papatya suyu zırvaarına devam etti,daha sonra lokumu götürdük ve kan testi yaptı bide kısırlaştırdı,kan testi sonucu kötü çıkmadı veteriner kanser değil dedi,kediyi eve götürdük,2 hafta kadar sonra bi sabah lokum birkaç kez kustu hemen veterinere götürdük,adam o gün kediyi uyutup karnındakilerin ne olduğuna bakacağını söyledi gerekirse ameliyat edecekti,adamdan ses gelmedi meğersem daha kedime bakmamış,iki gün sonra ancak baktı ve ameliyat etti,kedinin durumunun iyiye gittiğini söylüyodu bi yandanda sürekli olumsuz konuşuyordu,ölebilir,ölebilir,ölebilir
annem ve babam kediyi ziyarete gitmişlerdi ve kedinin durumu iyiymiş annem gille konuşuyormuş gibi sesler çıkarıyomuş,daha hareketliymiş,annem gil geldiler ve 4 saat sonra lokumun ölüm haberi geldi,lokum kalkmış çişini ve dışkısını yapmış daha sonra kalbi durmuş ve ölmüş.biz kedinin iyiye gittiğini düşünürken o öldü.birçok veterinerle görüştük ve erkek kedilere hormon aşısı yapılmazmış,karnındaki şiliklere hormon aşısı neden olmuş zaten hormon aşısı çok eski bir aşıymış doğru düzgün hiçbi veteriner kullanmıyomuş.lokum kusupta veterinere götürdüğümüzde adam suçu bize attı niye daha önce söylemediniz diye,adamı kaç defa aradık söyledik bişey olmaz geçer dedi,bide şuana kadar kedi yaşadıysa onun sayesindeymiş,ne kadar aşağılık bir adam.
bu veteriner dikmende polis evinin karşısında kapısında bir köpek heykeli var,eskiden adı tuanaymış şimdi değiştirmişler.
biz kediyi onlardan 650 liraya aldık ve sözleşme yaptık bir yıllık aşı ile kedinin hastalıklarına onlar bakacaktı,kedimiz yukarıdada olduğu gibi hastalandı suratındaki lekeleri veteriner düzeltti para almadı ama kedinin karnında ki kütleler için,kan tahlili için para istedi,güya bir yıllık sözleşme ile veriyor.bize birsürü saçma sapan şey sattı.şimdi size farklı kişilerin bu veterinerle ilgili neler yazdığını paylaşacağım ve onların yazdığıyla bizim durumumuz şuan birebir tutuyor.
şimdi bu bir kişinin yazdığı lütfen okuyun;
kendilerinden ücretsiz hayvan almak için gidenlere, "bir senelik açısını peşin alıyoruz, ahanda bunlarda yanında bonusu" diye özellikle hiç hayvan bakmamışlara işe yaramaz bir sürü şey satan(mesela kedi pudrası! o ne ya?), bedava köpek evlat edinmeye gidenlere milyarlık fatura çıkaran hayvan dostu (!) bir kliniktir burası.

şahsen kedi edinmek için buraya gittiğimde art niyet sezinlemedim, bir senelik aşı parasını peşin vermek düşündürmedi beni, nasıl olsa yaptıracağım dedim, yanında kakalamaya çalıştıkları eşantiyonları almadım. ancak acil olarak memlekete gitmemiz gerekince nişanlım ve ben kısa süreliğine buranın pansiyon hizmetlerinden yararlanmak istedik, inatla bize kedimin kalacağı yeri göstermediler, kapıdan bakalım dedik, dezenfekte ediliyor dediler. çok kıllandık. kendilerine rica ettik, kedimizin çok ufak olduğunu başka kedilerin yanına konmamasını istediğimiz defalarca belirttik ve gözümüz arkada kalarak hayvancağızı orada bıraktık. nişanlım bu süreç boyunca onları telefondan aradı, bazen ulaşamadı, bazen ulaşınca muhattap olduğumuz kişi kediyi tanımadığını söyledi. iyice endişelendik, nişanlım kediyi almaya gittiğinde, onu kirpas içinde zayıflamış, ve heryeri yaralı bereli çizikler içinde buldu, onlara emanet ettiğimiz kedimizin battaniyesi ve mama kabı bıraktığımız köşede duruyordu... kimsenin ekmeğiyle oynamak istemem ama takdir sizin.
bu başka bir kişinin yazdığı;

ücretsiz sahiplendiriyoruz diyerek özellikle hasta yavruları satan poliklinik. gittiğinizde onda biri fiyatına alabileceğiniz hayvan için size bir yıllık aşı fiyatını şart koşuyoruz diyerek bin lirayı aşkın para aldıkları gibi, iki gün sonra hayvanın hastalıktan ölmek üzere olduğunu görüyorsunuz. gidiyorsunuz ve tedavi adı altında ne idüğü belirsiz işlemler yapıyorlar, ayrıca bunlar için de sanki onlardan almamışsınız gibi para alıyorlar. tedavi için kalması gerek diyorlar ve daha sonra hayvanı göremiyorsunuz. o hayvan da başkasına satılıyor. aynı şekilde para kazanılıyor. internette ufak bir araştırma yaparsanız bu polikliniğin mağdurlarının sayısının tahmin edeceğinizden daha çok olduğunu, çoğu kez polislik durumların vuku bulduğunu görürsünüz. aman dikkat diyorum, sakın ha diyorum, hala bu polikliniğin de açık olmasına şaşıyorum.
buda başka birinin yazdığı;
uzuun uzun düşündükten sonra köpek sahibi olmaya karar verdiğimizde barınağa gitmeye karar verdik. hayvan ticaretini doğru bulmadığımız için en doğru seçeneğin bu olduğunu düşündük. daha sonra bu kliniğin verdiği ilanları gördük ve veteriner kontrolünde bulunan yavruların daha sağlıklı olacağına kanaat getirip polikliniğe gittik.

gider gitmez kucağımıza miniminnacık bir golden yavrusu verildi ve şartlar konuşulmaya başlandı.

"biz hayvan satmıyoruz, sadece ankara içinde sahiplendiriyoruz. bunun karşılığında da 1 yıl boyunca sizden köpeğinizi bize getirmenizi istiyoruz. bunu garantilemek için de 800 lirayı peşin alıyoruz. 600 lira aşı ve parazit uygulamaları için, geriye kalan 200 lira ise 1 yıllık tedavi masrafı."

ücreti fazla bulduk, yaklaşık 20 tane aşı ve parazit uygulaması yapacağını ve fiyatın gayet normal olduğunu söyledi veteriner.
kucağımızda uyuklayan el kadar da yavru olunca, nasıl olsa yapılacak bu uygulamalar çok da mantıksız değil diye düşündük. sözleşme imzalayıp 200 tl kapora verdiğimiz sırada, gelirken hazırlıklı gelmemizi bir 200-250 lira da mama tarak vs için harcayacağımızı söyledi. yavru sütten kesildiğinde arayacaktı, gidip alacaktık.

velhasıl-ı kelam döndük eve. araştırmacı ruhuma engel olamadım ben tabii, yazdım gugıla kliniğin adını. yazılanları okuduğumuzda ne yapacağımızı şaşırdık. öncelikle kaporayı almayı, barınaktan hayvan sahiplenmeyi denedik. ancak veteriner "avukatına danışarak" kaporayı veremeyeceğini söyledi. uzatmayayım, 3-4 gün bu şekilde uğraştık bir sonuç alamadık. köpeği almama bahanesi olarak da ev sahibimizin izin vermediğini söylemiştik. başka bir arkadaşınız alsın, ben size paranızı vereyim direkt ondan alayım parayı dediler bize.

hakkında yazılanları da okuyunca, bir hayvanı kurtaralım bari diyerek eskişehir'de yaşayan bir arkadaşımızın köpeği alacağını söyledik. aşıları da almak zorundasınız şudur budur dediler. köpek ve aşılar için 600 lira istediler.

daha sonra bahsedeceğim, evimizin yakınlarında bulunan bir veteriner hekimle görüştük. durumu anlatınca soğuk zincirin bozulmuş olma ihtimaline karşı aşıları almamızın doğru olmayacağını anlattı. mantıklı bulduk ve tuana veteriner polikliniği'ne gittik. eskişehirde yaşayan hayali arkadaşımızın aşıları vs istemediğini sadece köpeği alacağımızı belirttik. "mama açtık ona, aşı yaptık, parazit uygulamasına başladık" gibi bolca mırın kırından sonra, 550 liraya köpeği "satın aldık". köpeğin 1.5 aylık olduğunu, kanlı ishal ve gençlik hastalığına karşı aşılandığını söylediler.*

hatırlayalım;

"biz hayvan satmıyoruz, sadece ankara içinde sahiplendiriyoruz."

bitti sanıyorsanız, yanılıyorsunuz. iş sadece maddi boyutta kalsaydı keşke.

köpeğimizin bir gözü mikrop kapmış ve kapanmıştı, inanılmaz derecede halsiz ve zayıftı.oradan çıkar çıkmaz daha öncesinde görüştüğümüz kliniğe gittik. yavrunun aşırı derecede susuz kaldığını, yaklaşık 20 günlük olduğunu ve iyi şartlarda bakılmadığını öğrendik.veteriner hekimimiz yüksek protein değeri olan bir süt tozu verdi ve bununla beslememizi söyledi.

ilk akşam fena değildi durumu ancak 2. gün hayvan kafasını dahi kaldıramıyordu. ishaldi, kusmaya başlamıştı. yarı ölü biçimde veteriner hekimimize gittik. durumunun pek iyi olmadığını, kanlı ishalden şüphelendiğini söyledi.* * iyileşme olasılığı %10 gibi bir şey değil mi diye sorduğumda, çok küçük ve çok dirençsiz dedi.** * *serumlar, iğneler, vitaminler.. yapılmayan şey kalmadı. saat başı bal ve sütüyle beslememi önerdi hekimimiz. 2 gün boyunca geceleri dahil saat başı şırınga ile besledim.

biz şanslıydık. imkansızı başardık belki. veteriner hekimimizin saat kaç olursa olsun her türlü desteği göstermesi, ev ahalisinin sonsuz ilgi ve sevgisi, saat başı şırınga ile beslemeler, ilaçlar serumlar vitaminler ama en önemlisi oğlumuzun azmi ile 1 haftada kendimizi tamamen toparladık.

şikayet etmeyi çok istedim ancak o kadar güzel uydurmuşlar ki işi kitabına, elimizde hiçbir belge yok. yapabileceğim tek şey insanları uyarmak, bu nedenle uzun uzun yazdım yaşadıklarımızı.

umarım bu yazıyı okuyanlar, bizim gibi sonradan değil öncesinde araştırma yapıyor olup bu hataya düşmezler.

edit: yazıda veteriner olarak geçen kişi tuana veteriner polikliniği'nin sorumlu veterineri, veteriner hekim olarak geçen kişi ise oğlumuzun iyileşmesini sağlayan biricik veteriner hekimimiz.
bunu da başka birisi yazmış;

"astro'yu aldığımızda sağlıklı olduğuna dair belge istemiştik kendilerinden. şu an sağlıklıdır ancak ilerde ne olur bilinmez tarzında bir şeyler karalayıp vermişlerdi. ayrıca astro'yu satarken safkan olduğunu da söylemişti.

küçük ve sevimli oğlumuzun bir önceki entryme ilaven eklem problemleri yaşadığını, raşitik olduğunu ve golden kırması olduğunu belirtmek isterim. adamların hayatları yalan. apartman hayatına uyum sağlayabilecek bir cins istediğimizden golden retrievera yönelmiştik. safkan istememizin başka hiçbir nedeni yoktu. astro ile bu konuda hiçbir problem yaşamadık. dolayısıyla bizim için kırma olmasının da bir önemi yok. sorun köpeğimizin safkan olmaması değil, kandırılmış hatta * dolandırılmış olmamız.

ben bu hataya düştüm ve bu hata kedimin ölmesine yol açtı,lütfen bu veterinere gidenler varsa gitmesinler,oradan yavru sahiplenmesinler"

bu yorumları ekşi sözlük adındaki siteden okudum ve paylaşmak istedim...

03 Aralık 2014 17:30 tarihinde düzenlenmiş. | (6 kişi bunu patiledi.)

Gelen Cevaplar
05 Mayıs 2014 13:50
bdmruya

Orijinalden alıntı: ayhandeniz

Arkadaşlar bana özelden buranın neresi olduğunu yazarmısınız? bende oğlumu götürmeyeyim. Kendi veterinerimden şüphelendim şimdi... Zaten kılım o totoşlara...

Eski adı tuana veteriner polikliniği dikmende polis evinin karşısında,aynı veterinerlikte çalışan diğer veteriner buranın biraz aşağısına başka bir veterinerlik açmıştı orayada götürmeyin

Alıntı Yaparak Cevapla   

07 Mayıs 2014 04:08
zarifeee

Bundan 2 sene once ciddi anlamda kopek sahiplenmek icin gitmistim. Fakat herifteki potansiyel dolandirici tipini gorunce vazgecmistim. Simdi iyi ki vazgecmisim diyorum. Magdur olanlar icin sabir diliyorum. Evim klinige zaten yakin valla bu sinirle gidip yikasim geldi orayi 😠

Alıntı Yaparak Cevapla   

07 Mayıs 2014 10:30
pozitifpati

Ben de öğrenmek için soruyorum. Tuana Veteriner Kliniği biraz daha yukarı taşınıp ismini A Veteriner Kliniği mi yaptı? "A Veteriner Kliniği"nden de mi uzak durmak gerekiyor?

Alıntı Yaparak Cevapla   

07 Mayıs 2014 10:33
bdmruya

Orijinalden alıntı: pozitifpati

Ben de öğrenmek için soruyorum. Tuana Veteriner Kliniği biraz daha yukarı taşınıp ismini A Veteriner Kliniği mi yaptı? "A Veteriner Kliniği"nden de mi uzak durmak gerekiyor?


Evet aynen öyle sakın evcil hayvanlarınızı o adamlara emanet etmeyin...

(1 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

07 Mayıs 2014 10:52
derin35

aynen, A veteriner olmuş adı. Arkadaşımın oradan aldığı yavru 3 gün sonra hastalandı, serumlara devam ediyorlar fakültede. oradan aldığını öğrenince kesinlikle ne aşılara ne de tedaviye olsun tekrar A veterinere götürme dedim. alırken çiftlikten getiriyoruz diyerek aslında seri üretim yaptıklarını da beyan etmiş oldular. muhtemelen izbe yerlerde zavallı anne köpekleri durmadan doğurtuyorlar.. yazıklar olsun buna izin veren makama, hala veteriner sıfatı ile mesleğini yürütüyor, hasta yavruları sahiplendirme adı altında bir dünya paraya satıyor..bana uzak mesafede, ama inanın gidip kavga edesim var ! CAN TÜCCARLARI !! petshoplardan bin beter bunlar ! bunun yanında yavruların kaldıkları yeri asla göstememişler arkadaşıma, düşünün artık oradaki şartları :(( zavallı canlar..aklıma öyle kötü manzaralar geliyor ki, delireceğim..

(1 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

07 Mayıs 2014 23:18
derin35

yukarıda anlattığım yavrunun tahlilleri sonuçlandı, malesef kötü haber: Parvo virüsü :(( geldiği yer bu virüs ile kaynıyordur demiş veteriner hoca, yavrucuk son raddeye gelmiş malesef :( A veterinerden uzak durun !

Alıntı Yaparak Cevapla   

09 Mayıs 2014 10:53
derin35

GÜNCEL

TUANA VE A VETERİNERDEN UZAK DURUN, TANIDIKLARINIZI UYARIN !!

(1 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

09 Mayıs 2014 11:32
kanka2

Kliniğin yeni adı FREE PET olmuş diyorlar. Bunu da bir kesinleştirsek! DİKKAT

(3 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

09 Mayıs 2014 14:46
derin35

Orijinalden alıntı: kanka2

Kliniğin yeni adı FREE PET olmuş diyorlar. Bunu da bir kesinleştirsek! DİKKAT
yakında oturan birileri bakabilirse iyi olur, ama daha yeni 1 mayıs günü arkadaşım yavru goldenini aldığında, (ki yavru 2 gün önce öldü) nereden aldın diye sorduğumda A veteriner dedi. yine buradan başka bir üye, 3 aylık yavru köpeği var, mesajlaştık, Tuana'dan aldığını söyledi. sonuç şu ki, tuana ve A vet. ikisi de devam ediyor bu durumda. birbirine yakın mekanlarda. diğer bahsettiğiniz isim nedir, kimdindir birileri araştırabilirse iyi olurdu. ya yeni kamufle isim, ya da yeni açtıkları başka bir can pazarı olabilir..hepimiz bilelim ki uyarılara devam edelim.

(1 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

09 Mayıs 2014 16:45
simaybdm

Çok üzüldüm :( 

Benimde bi yakınımın başına böyle bişey gelmişti özellikle dikmendeki veterinerler hayvanları resmen kullanıyor 

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

23 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar