31 Mart 2012 12:17   şikayet Et
bdmruya

Ankara'da Tuana, Free Pet, A Veteriner olarak çalışan Tahsin Kaya ve Özgür Erdoğan'a dikkat!
Biz kedimi bir veterinerden sözleşmeli almıştık,daha sonra lokumun yüzünde siyah lekeler ortaya çıktı,veterinere götürdük bir haftada iyileşti,lokum kızgınlığa girmişti veteriner ona hormon aşısı yaptı,lokum 11 aylıkken karın bölgesinde şişlikler vardı ceviz büyüklüğünde,veterinere götürdük papatya suyuyla ovalayın dedi,tabi bizim lokum yaptırmadı anca papatya suyuyla silebildim,daha sonra 1 günde bu şişlikler yumurta kadar büyüdü,veteriner papatya suyu zırvaarına devam etti,daha sonra lokumu götürdük ve kan testi yaptı bide kısırlaştırdı,kan testi sonucu kötü çıkmadı veteriner kanser değil dedi,kediyi eve götürdük,2 hafta kadar sonra bi sabah lokum birkaç kez kustu hemen veterinere götürdük,adam o gün kediyi uyutup karnındakilerin ne olduğuna bakacağını söyledi gerekirse ameliyat edecekti,adamdan ses gelmedi meğersem daha kedime bakmamış,iki gün sonra ancak baktı ve ameliyat etti,kedinin durumunun iyiye gittiğini söylüyodu bi yandanda sürekli olumsuz konuşuyordu,ölebilir,ölebilir,ölebilir
annem ve babam kediyi ziyarete gitmişlerdi ve kedinin durumu iyiymiş annem gille konuşuyormuş gibi sesler çıkarıyomuş,daha hareketliymiş,annem gil geldiler ve 4 saat sonra lokumun ölüm haberi geldi,lokum kalkmış çişini ve dışkısını yapmış daha sonra kalbi durmuş ve ölmüş.biz kedinin iyiye gittiğini düşünürken o öldü.birçok veterinerle görüştük ve erkek kedilere hormon aşısı yapılmazmış,karnındaki şiliklere hormon aşısı neden olmuş zaten hormon aşısı çok eski bir aşıymış doğru düzgün hiçbi veteriner kullanmıyomuş.lokum kusupta veterinere götürdüğümüzde adam suçu bize attı niye daha önce söylemediniz diye,adamı kaç defa aradık söyledik bişey olmaz geçer dedi,bide şuana kadar kedi yaşadıysa onun sayesindeymiş,ne kadar aşağılık bir adam.
bu veteriner dikmende polis evinin karşısında kapısında bir köpek heykeli var,eskiden adı tuanaymış şimdi değiştirmişler.
biz kediyi onlardan 650 liraya aldık ve sözleşme yaptık bir yıllık aşı ile kedinin hastalıklarına onlar bakacaktı,kedimiz yukarıdada olduğu gibi hastalandı suratındaki lekeleri veteriner düzeltti para almadı ama kedinin karnında ki kütleler için,kan tahlili için para istedi,güya bir yıllık sözleşme ile veriyor.bize birsürü saçma sapan şey sattı.şimdi size farklı kişilerin bu veterinerle ilgili neler yazdığını paylaşacağım ve onların yazdığıyla bizim durumumuz şuan birebir tutuyor.
şimdi bu bir kişinin yazdığı lütfen okuyun;
kendilerinden ücretsiz hayvan almak için gidenlere, "bir senelik açısını peşin alıyoruz, ahanda bunlarda yanında bonusu" diye özellikle hiç hayvan bakmamışlara işe yaramaz bir sürü şey satan(mesela kedi pudrası! o ne ya?), bedava köpek evlat edinmeye gidenlere milyarlık fatura çıkaran hayvan dostu (!) bir kliniktir burası.

şahsen kedi edinmek için buraya gittiğimde art niyet sezinlemedim, bir senelik aşı parasını peşin vermek düşündürmedi beni, nasıl olsa yaptıracağım dedim, yanında kakalamaya çalıştıkları eşantiyonları almadım. ancak acil olarak memlekete gitmemiz gerekince nişanlım ve ben kısa süreliğine buranın pansiyon hizmetlerinden yararlanmak istedik, inatla bize kedimin kalacağı yeri göstermediler, kapıdan bakalım dedik, dezenfekte ediliyor dediler. çok kıllandık. kendilerine rica ettik, kedimizin çok ufak olduğunu başka kedilerin yanına konmamasını istediğimiz defalarca belirttik ve gözümüz arkada kalarak hayvancağızı orada bıraktık. nişanlım bu süreç boyunca onları telefondan aradı, bazen ulaşamadı, bazen ulaşınca muhattap olduğumuz kişi kediyi tanımadığını söyledi. iyice endişelendik, nişanlım kediyi almaya gittiğinde, onu kirpas içinde zayıflamış, ve heryeri yaralı bereli çizikler içinde buldu, onlara emanet ettiğimiz kedimizin battaniyesi ve mama kabı bıraktığımız köşede duruyordu... kimsenin ekmeğiyle oynamak istemem ama takdir sizin.
bu başka bir kişinin yazdığı;

ücretsiz sahiplendiriyoruz diyerek özellikle hasta yavruları satan poliklinik. gittiğinizde onda biri fiyatına alabileceğiniz hayvan için size bir yıllık aşı fiyatını şart koşuyoruz diyerek bin lirayı aşkın para aldıkları gibi, iki gün sonra hayvanın hastalıktan ölmek üzere olduğunu görüyorsunuz. gidiyorsunuz ve tedavi adı altında ne idüğü belirsiz işlemler yapıyorlar, ayrıca bunlar için de sanki onlardan almamışsınız gibi para alıyorlar. tedavi için kalması gerek diyorlar ve daha sonra hayvanı göremiyorsunuz. o hayvan da başkasına satılıyor. aynı şekilde para kazanılıyor. internette ufak bir araştırma yaparsanız bu polikliniğin mağdurlarının sayısının tahmin edeceğinizden daha çok olduğunu, çoğu kez polislik durumların vuku bulduğunu görürsünüz. aman dikkat diyorum, sakın ha diyorum, hala bu polikliniğin de açık olmasına şaşıyorum.
buda başka birinin yazdığı;
uzuun uzun düşündükten sonra köpek sahibi olmaya karar verdiğimizde barınağa gitmeye karar verdik. hayvan ticaretini doğru bulmadığımız için en doğru seçeneğin bu olduğunu düşündük. daha sonra bu kliniğin verdiği ilanları gördük ve veteriner kontrolünde bulunan yavruların daha sağlıklı olacağına kanaat getirip polikliniğe gittik.

gider gitmez kucağımıza miniminnacık bir golden yavrusu verildi ve şartlar konuşulmaya başlandı.

"biz hayvan satmıyoruz, sadece ankara içinde sahiplendiriyoruz. bunun karşılığında da 1 yıl boyunca sizden köpeğinizi bize getirmenizi istiyoruz. bunu garantilemek için de 800 lirayı peşin alıyoruz. 600 lira aşı ve parazit uygulamaları için, geriye kalan 200 lira ise 1 yıllık tedavi masrafı."

ücreti fazla bulduk, yaklaşık 20 tane aşı ve parazit uygulaması yapacağını ve fiyatın gayet normal olduğunu söyledi veteriner.
kucağımızda uyuklayan el kadar da yavru olunca, nasıl olsa yapılacak bu uygulamalar çok da mantıksız değil diye düşündük. sözleşme imzalayıp 200 tl kapora verdiğimiz sırada, gelirken hazırlıklı gelmemizi bir 200-250 lira da mama tarak vs için harcayacağımızı söyledi. yavru sütten kesildiğinde arayacaktı, gidip alacaktık.

velhasıl-ı kelam döndük eve. araştırmacı ruhuma engel olamadım ben tabii, yazdım gugıla kliniğin adını. yazılanları okuduğumuzda ne yapacağımızı şaşırdık. öncelikle kaporayı almayı, barınaktan hayvan sahiplenmeyi denedik. ancak veteriner "avukatına danışarak" kaporayı veremeyeceğini söyledi. uzatmayayım, 3-4 gün bu şekilde uğraştık bir sonuç alamadık. köpeği almama bahanesi olarak da ev sahibimizin izin vermediğini söylemiştik. başka bir arkadaşınız alsın, ben size paranızı vereyim direkt ondan alayım parayı dediler bize.

hakkında yazılanları da okuyunca, bir hayvanı kurtaralım bari diyerek eskişehir'de yaşayan bir arkadaşımızın köpeği alacağını söyledik. aşıları da almak zorundasınız şudur budur dediler. köpek ve aşılar için 600 lira istediler.

daha sonra bahsedeceğim, evimizin yakınlarında bulunan bir veteriner hekimle görüştük. durumu anlatınca soğuk zincirin bozulmuş olma ihtimaline karşı aşıları almamızın doğru olmayacağını anlattı. mantıklı bulduk ve tuana veteriner polikliniği'ne gittik. eskişehirde yaşayan hayali arkadaşımızın aşıları vs istemediğini sadece köpeği alacağımızı belirttik. "mama açtık ona, aşı yaptık, parazit uygulamasına başladık" gibi bolca mırın kırından sonra, 550 liraya köpeği "satın aldık". köpeğin 1.5 aylık olduğunu, kanlı ishal ve gençlik hastalığına karşı aşılandığını söylediler.*

hatırlayalım;

"biz hayvan satmıyoruz, sadece ankara içinde sahiplendiriyoruz."

bitti sanıyorsanız, yanılıyorsunuz. iş sadece maddi boyutta kalsaydı keşke.

köpeğimizin bir gözü mikrop kapmış ve kapanmıştı, inanılmaz derecede halsiz ve zayıftı.oradan çıkar çıkmaz daha öncesinde görüştüğümüz kliniğe gittik. yavrunun aşırı derecede susuz kaldığını, yaklaşık 20 günlük olduğunu ve iyi şartlarda bakılmadığını öğrendik.veteriner hekimimiz yüksek protein değeri olan bir süt tozu verdi ve bununla beslememizi söyledi.

ilk akşam fena değildi durumu ancak 2. gün hayvan kafasını dahi kaldıramıyordu. ishaldi, kusmaya başlamıştı. yarı ölü biçimde veteriner hekimimize gittik. durumunun pek iyi olmadığını, kanlı ishalden şüphelendiğini söyledi.* * iyileşme olasılığı %10 gibi bir şey değil mi diye sorduğumda, çok küçük ve çok dirençsiz dedi.** * *serumlar, iğneler, vitaminler.. yapılmayan şey kalmadı. saat başı bal ve sütüyle beslememi önerdi hekimimiz. 2 gün boyunca geceleri dahil saat başı şırınga ile besledim.

biz şanslıydık. imkansızı başardık belki. veteriner hekimimizin saat kaç olursa olsun her türlü desteği göstermesi, ev ahalisinin sonsuz ilgi ve sevgisi, saat başı şırınga ile beslemeler, ilaçlar serumlar vitaminler ama en önemlisi oğlumuzun azmi ile 1 haftada kendimizi tamamen toparladık.

şikayet etmeyi çok istedim ancak o kadar güzel uydurmuşlar ki işi kitabına, elimizde hiçbir belge yok. yapabileceğim tek şey insanları uyarmak, bu nedenle uzun uzun yazdım yaşadıklarımızı.

umarım bu yazıyı okuyanlar, bizim gibi sonradan değil öncesinde araştırma yapıyor olup bu hataya düşmezler.

edit: yazıda veteriner olarak geçen kişi tuana veteriner polikliniği'nin sorumlu veterineri, veteriner hekim olarak geçen kişi ise oğlumuzun iyileşmesini sağlayan biricik veteriner hekimimiz.
bunu da başka birisi yazmış;

"astro'yu aldığımızda sağlıklı olduğuna dair belge istemiştik kendilerinden. şu an sağlıklıdır ancak ilerde ne olur bilinmez tarzında bir şeyler karalayıp vermişlerdi. ayrıca astro'yu satarken safkan olduğunu da söylemişti.

küçük ve sevimli oğlumuzun bir önceki entryme ilaven eklem problemleri yaşadığını, raşitik olduğunu ve golden kırması olduğunu belirtmek isterim. adamların hayatları yalan. apartman hayatına uyum sağlayabilecek bir cins istediğimizden golden retrievera yönelmiştik. safkan istememizin başka hiçbir nedeni yoktu. astro ile bu konuda hiçbir problem yaşamadık. dolayısıyla bizim için kırma olmasının da bir önemi yok. sorun köpeğimizin safkan olmaması değil, kandırılmış hatta * dolandırılmış olmamız.

ben bu hataya düştüm ve bu hata kedimin ölmesine yol açtı,lütfen bu veterinere gidenler varsa gitmesinler,oradan yavru sahiplenmesinler"

bu yorumları ekşi sözlük adındaki siteden okudum ve paylaşmak istedim...

03 Aralık 2014 17:30 tarihinde düzenlenmiş. | (6 kişi bunu patiledi.)

Gelen Cevaplar
25 Ekim 2014 14:28
bdmruya

Orijinalden alıntı: nilyaman

Veteriner hekimin adını bilen var mı? Kliniğin adını, adresini değiştirebilir ama kendi adını zor...


tahsin kaya ve özgür erdoğan

Alıntı Yaparak Cevapla   

27 Ağustos 2015 22:28
drsurgeon
28 Ağustos 2015 08:02
capuccino

Hayvan sever bir hukukçu ile bunlarla daha etkin bir mücadele yöntemlerini konuşmak lazım

Alıntı Yaparak Cevapla   

28 Aralık 2015 02:38
spazerotti

Sanırım son mağdurlardan birisi de benim. Yaklaşık 20 gün önce yavru bir köpek sahiplendim. Kanlı dışkı görünce götürdük ve tedavi için biraktik. Burada yorum yapan bir çok kişi gibi ücret ödeyerek değil, 1 yıllık asi parası ve diğer mama,tarak vb. Şeyleri ödeyerek sahiplenmiştim ve şimdi bende aynı durumdayım. Fakat buradaki ler gibi ne bir sözleşme imzaladım ne de farklı bir şey. Köpeğim şuan yaşam mücadelesi veriyor. Herhangi olumsuz bir durum da bilinçsizce hiç araştırmadan sahiplenmemden ötürü çekeceğim vicdan azabı beni kahredecek biliyorum. Bu simsarliga bir son verilmeli. Şuan klinigin onun de ki tabela da hiç bir isim yazmıyor. Ama önün deki kurt heykelinden anlayabilirsiniz. Ve üst yorum da yazan telefon numarası da halen kullanılıyor. Umarım bunca yazılan yorum boşa gitmiyordur ve daha fazla simsarlik yapamazlar.

Alıntı Yaparak Cevapla   

28 Aralık 2015 18:37
ncrose

Bende ücretsiz kedi ilanı üzerine 4 yıl önce gitmiştim kedi ücretsiz ama aşılarını biz yapacağız diyip 800 tl fatura çıkardılar (!) Ben de ya öyle mi çok sağolun dedim çıktım gittim . Berbat bir veteriner kliniği kesinlikle güvenmeyin içerisi berbat kokuyordu  temiz bir ortam bile değildi

Alıntı Yaparak Cevapla   

03 Ağustos 2016 16:24
ilkimmocha

İyi günler aynı durumdan mağdur olduğum için bu konuda çok hassasım, ve aynı kişiler halen aynı şeyi yapmaya devam etmekte bundan dolayı bir kampanya başlatmak ve bize destek verenler ile elimizden geleni yapmak adına tekrardan bu konuyu açtım. Desteklerinizi bekliyorum

http://forum.petarkadas.com/hayvan-haklari-genel/ankara-veteriner-hekimi-skandali-tahsin-kaya-ozgur-erdogan

Alıntı Yaparak Cevapla   

29 Ekim 2017 11:03
tuanavet

Herkese merhaba ben vereriner hekim Tahsin kaya. Hakkımda yaptığınız suçlamalara cevap vermek istiyorum.Şimdiye kadar 1000 nin üzerinde köpek sahiplendirdim.Bunların arasından 5-10 kişi memnuniyetsizliğini dile getirmiş.Birazıda kişilik haklarıma saygısızlık ve ticari itibarımızı zedeleyici yorumlarda bulunmuşlar.Öncelikli olarak bu yapılanların hukuki olarak şuç olduğunu belirtmek isterim.Mahkeme kararı olmadan kimse suçlanamaz.Haklarımı yasal yollardan aramadan önce buradan cevap vermek isterim.Sizleri haklılığınızı isbata davet ediyorum.Lütfen şikayet eden kişiler hukuki sorumluluk altında kalmamak gereken hassasiyeti göstersin.

Alıntı Yaparak Cevapla   

29 Ekim 2017 13:01
uncletuti

Tahsin bey burada herkesin evcil hayvanı var ve herkesin düzenli gittiği en az bir veterineri var. Düşünün veteriner sayısını. Neden acaba sadece sizin hakkınızda böyle bir konuda bu kadar ağır yorumlar var ? Bence hayvansever insanları yeterince tanıyacak kadar uzun süredir bu işleri yapıyorsunuz. Sizin gibi bir adamın tehditlerini burada kimse umursamaz. Bence bir an önce hukuki yollara başvurun ya da artık hangi yola başvurmak istiyorsanız ona başvurun boyunuzun ölçüsünü görelim.

(1 kişi bunu patiledi.) Alıntı Yaparak Cevapla   

08 Kasım 2017 17:15
bdmruya

Orijinalden alıntı: boncukanimalclub

Herkese merhaba ben vereriner hekim Tahsin kaya. Hakkımda yaptığınız suçlamalara cevap vermek istiyorum.Şimdiye kadar 1000 nin üzerinde köpek sahiplendirdim.Bunların arasından 5-10 kişi memnuniyetsizliğini dile getirmiş.Birazıda kişilik haklarıma saygısızlık ve ticari itibarımızı zedeleyici yorumlarda bulunmuşlar.Öncelikli olarak bu yapılanların hukuki olarak şuç olduğunu belirtmek isterim.Mahkeme kararı olmadan kimse suçlanamaz.Haklarımı yasal yollardan aramadan önce buradan cevap vermek isterim.Sizleri haklılığınızı isbata davet ediyorum.Lütfen şikayet eden kişiler hukuki sorumluluk altında kalmamak gereken hassasiyeti göstersin.


tahsin bey bence siz kendinize veteriner hekim demeyin,erkek kediye hormon aşısı yapılmaması gerektiğini bilmeyen bir kişi veteriner olamaz
5-10 kişi memnuniyetsizliğini dile getirmiş diyorsunuz kullandığınız uslup gerçekten harika,sanki biz sizden eşya aldık ve eşyamız defolu çıktı,bu nasıl bir düşünce yapısı,sizin hatalarınız sonucu ve yanlış yönlendirmeleriniz sonucu bizim can dostlarımız acı çekti,benim kedim öldü,onlarında bir canı var hisleri var bilmem anlayabilir misiniz
siz onları ticari bir getiriden başka birşey olarak görmediğiniz için bundan şüpheliyim doğrusu,ayrıca siz sahiplendirme falan yapmıyorsunuz,1 yıllık aşı masrafları eşyaları vs vs yüksek miktarda para alarak yapıyorsunuz,hayrınızdan yapmıyorsunuz sonuçta
kusura bakmayın ama burada hukuki bir suç falan yok,göz korkutmaya çalışıyorsanız boşa uğraşmayın,haklılığımı ispat edemem farkındayım aradan 5 yıl geçti ve ben o zaman 14-15 yaşında bir çocuktum,elimden sadece bu kadarı geliyordu ve bende insanlara ulaşıp benim yaptığım hatayı yapmasınlar diye burada böyle bir forum açma gereği duydum
ben kedimin ne kadar acılar çektiğini gözlerimle gördüm,sizin ona hiç bakmadığınızıda başınızdan savdığınızıda,kedim içerde acıdan resmen bağırırken hiçbişey yapmadığınızıda kendi gözlerimle gördüm ve o sahne gözümün önünden hiç gitmiyor,insanların bu işi para için değil gerçekten hayvanları sevdiği için yapması gerektiğine inanıyorum
ayrıca şahsınıza hakaret tarzı bir durum söz konusu değil,sadece sizin cümlenizle söylemek gerekirse memnuniyetsizliğimizi dile getirdik,bunun içinde nereye şikayet edersiniz bilemem,buyrun edin

Alıntı Yaparak Cevapla   

10 Kasım 2017 12:44
tuanavet

Tekrardan herkese iyi günler.
Amacım burada kimseyi incitmek,korkutmak yada suçlamak değil.Ben burada benim ve çalıştığım klinik hakkında hakarete kadar varan bu yazıların tamamen suç olduğunu ve hiçbir kimsenin mahkeme kararı olmadan suçlanamayacağını belirmek istedim. Eğer bu insanlar arasında haklı olduğunu düşünen varsa benim ve kliniğimin adresi belli.Gelsinler mağduriyetlerini anlatsınlar ve eğer gerçekten bizim suçlu olduğumuzu düşünüyorlarsa haklarını mahkemede arasınlar.Bu platformda saygı ve edep sınırlarını aşarak doğruluğu ispat gerektiren suçlamaların kanunen suç olduğunu belirtmek isterim.Herkes saygıyı aşmamak kaydıyla eleştride bulunabilir.Ancak ticari itibarımıza zarar verecek kişilik haklarımızı zedeleyecek yorumlar yapma hakkınızın olmadığını belirmek isterim. Eğer bu durum devam ederse hakkımı yasal yollardan arayacağımı belirtmek istedim.

Alıntı Yaparak Cevapla   

Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz, unutmayın Petarkadaş'ta saygı önce gelir...

Sitede Gezenler

19 üye şu anda sitede.

Reklam

Hayvan Dostu Markalar